Lindvai s plánom vyrovnať Furínov rekord

KošiceŠport

Pre dlhoročného slovenského reprezentanta v ultramaratóne Slavomíra Lindvaia (PHaB Titus Labaš Košice) ponúka nová bežecká sezóna viaceré možnosti na splnenie dlhoročných cieľov. Popri vidine vstupu do Diamantového klubu Medzinárodného maratónu mieru myslí 51-ročný bežec z Malej Idy aj na splnenie svojho karibského sna, no predovšetkým na vyrovnanie rekordu Milana Furína v počte 24-hodinových behov.

Foto
Lindvai má pred sebou tri veľké výzvy / KOŠICE ONLINE

Práve šestnásty štart na celodennom podujatí predstavuje vrchol jeho sezóny. Lindvai sa ho pokúsi zrealizovať v rámci 23. majstrovstiev Európy v talianskej Verone (17. až 18. septembra).

Táto sezóna mi naozaj ponúka možnosti na splnenie mojich dlhoročných predsavzatí. Tým prvým by mal byť môj štart na septembrovom európskom šampionáte,“ rozhovoril sa Lindvai.

Keďže je táto akcia zastrešovaná najvyšším orgánom atletiky World Athletics i European Athetics, prihlášku musel odoslať nás Slovenský zväz atletiky.

Naša Slovenská asociácia ultrabežcov totiž bohužiaľ pred dvomi rokmi zanikla a pomocnú ruku mi preto podal môj dlhoročný kamarát Vladimír Molčan, ktorý založil nový klub Cassovia Running Team. Pôsobia v ňom aj Tibor Sahajda či Imrich Pástor a od 1. mája už aj ja,“ pokračoval bežec z Malej Idy.

„Poctivú prípravu na jesenné podujatie som odštartoval už v apríli a ostáva veriť, že ma podrží aj zdravie. V rámci pretekov vo Verone by som totiž rád atakoval hranicu 200 kilometrov. Týmto by som vyrovnal spomínaný Furínov rekord a keďže som už v kategórii nad 50 rokov, cítim šance aj vo veteránskej kategórii,“ uviedol Lindvai.

Foto
Ultramaratónec z Malej Idy predstavuje bežeckého svetobežníka / KOŠICE ONLINE

Už od dva týždne po ME v 24-hodinovom behu plánuje vybehnúť do košických ulíc v rámci Medzinárodného maratónu mieru. Ten by absolvoval už 25-krát a tým pádom by vstúpil do prestížneho Diamantového klubu.

„Času na regeneráciu bude málo, ale rád by som odbehol maratón v nejakom slušnom čase,“ poznamenal ostrieľaný bežec.

Čerešničkou na torte jeho sezóny by mal byť dlhodobo plánovaný beh v Karibiku.

„O 134-kilometrovom behu na ostrove Martinik snívam už roky. Ten tohtoročný sa uskutoční 3. decembra a povedie krásnym karibským ostrovom. Pomocnú ruku mi tam podá aj slovenská modelka Magda Miklovičová, ktorá tam dlhodobo pôsobí a vytvorí nám domáce prostredie. Pre mňa osobne je to veľká výzva a v tomto raji na zemi by som spojil beh s následnou dovolenkou. Pevne verím, že po problémoch s covidom v posledných dvoch rokoch už pôjde všetko normálne a táto sezóna mi vyjde podľa načrtnutých predstáv,“ dodal svetobežník a legendárny ultrabežec Slavomír Lindvai.

 

Komentáre