Lockdown v Rakúsku pravdepodobne skončí začiatkom februára

EurópaKoronavírus

Reštaurácie a hotely budú môcť obnoviť svoju prevádzku najskôr v marci.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz vyhlásil, že krajina predlžuje lockdown o dva týždne, konkrétne do 7. februára. O deň na to sa pravdepodobne začnú otvárať obchody a služby, podmienkou však je výrazný pokles nových prípadov za deň. Dôvodom opatrení sú obavy zo šírenia mutácie koronavírusu, ktorá sa vlani v decembri prvýkrát objavila na juhu Anglicka.

Naši južní susedia mali 25. januára začať s uvoľňovaním opatrení. Odborníci však upozorňovali, že vláda by mala lockdown predĺžiť o niekoľko týždňov a sprísniť nariadenia. Reštaurácie a hotely budú môcť obnoviť svoju prevádzku najskôr v marci.

Foto
Protest vo Viedni / TASR

Britský variant koronavírusu je v Rakúsku pomerne rozšírený. V krajine po novom platí povinné dodržiavanie dvojmetrových rozstupov a nosenie respirátorov typu FFP2 v obchodoch a verejnej doprave.

V uliciach Viedne včera (16.1.) protestovalo približne 10-tisíc ľudí. Takýmto spôsobom chceli vyjadriť svoj postoj proti opatreniam. Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, okrem iného vyzvali Kurza, aby odstúpil. Rakúsko od prepuknutia pandémie registruje vyše 390-tisíc nakazených a takmer 7100 úmrtí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre