Lörinc bude opäť kandidovať na post starostu Sídliska KVP, zakladá Košickú stranu

KošiceArchívVoľby 2022

Chce pokračovať vo svojej práci.

Starosta mestskej časti Košice – Sídlisko KVP Ladislav Lörinc chce v jesenných spojených voľbách obhájiť tento post. Svoju kandidatúru oznámil spolu so zakladaním novej mestskej strany s názvom Košická strana. Lörinc vyhlásil, že štvorročné funkčné obdobie bolo podľa neho krátke, preto by chcel pokračovať vo svojej práci:

„Myslím si, že spoločne s mojimi kolegami sa mi za štyri roky podarilo posunúť Sídlisko KVP výrazne vpred. Teraz hovorím, poďme spolu ďalej. Máme pripravené veľké strategické projekty.“

Lörinc začína so zberom podpisov, ktoré sú potrebné na vznik novej Košickej strany. Zároveň zdôraznil, že je to reakcia na súčasné vedenie mesta. Prípravný výbor tvorí približne 20 ľudí. Zakladajúcimi členmi sú okrem Lörinca aj niektorí súčasní mestskí či miestni poslanci, ich blízki spolupracovníci, ale aj ľudia z mimopolitického prostredia.

„Cítime potrebu, aby sa ľudia vo volených funkciách spájali v prospech mesta Košice. Našou víziou je spájanie talentov Košíc prostredníctvom pozitívnej vízie rozvoja mesta,“ skonštatoval Lörinc.

Člen prípravného výboru a mestský poslanec Ladislav Strojný povedal, že novou stranou chcú osloviť aj ďalších ľudí, ktorým záleží na rozvoji mesta:

Sme tím, ktorý ide spoločne do komunálnych a župných volieb. Nie proti niekomu, ale za niečo.“

Kandidát na starostu KVP doplnil, že na vznik novej strany je potrebných minimálne 10-tisíc podpisov:

„Ak sa nám to podarí do 15. júla, pôjdeme všetci kandidovať pod hlavičkou strany. Ak sa nám to nepodarí, pokračujeme v zbere podpisov ako nezávislí kandidáti, respektíve na úrovni miestnych zastupiteľstiev a mestského zastupiteľstva nevylučujem predvolebné koalície.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre