Louisiana sa pripravuje na vyčíňanie hurikánu Sally

SvetSpravodajstvo

Meteorológovia varujú obyvateľov pred silnými dažďami a záplavami.

Nad Mexickým zálivom južne od pobrežia amerického štátu Louisiana sa nachádza tropická búrka Sally, ktorá by mala dnes zosilnieť na hurikán druhej kategórie. Ako oznámilo americké Národné centrum pre hurikány (NHC), Sally mieri na sever do Louisiany, kam by mala doraziť v utorok (15.9.) v skorých ranných hodinách. Meteorológovia varujú obyvateľov pred silnými dažďami a záplavami.

„Viem, že pre veľa ľudí táto búrka prišla ako blesk z jasného neba. Potrebujeme, aby boli všetci ostražití. Berme to vážne,“ skonštatoval guvernér Louisiany John Edwards, pričom vyzval obyvateľov, aby sa okamžite začali pripravovať na príchod hurikánu.

Foto
Tropická búrka Sally  / TASR

Louisianu koncom augusta zasiahol hurikán Laura, ktorý si vyžiadal šesť obetí. Zároveň tisícky ľudí museli opustiť svoje domovy. Mnohí z nich sú stále v evakuačných centrách.

„Na základe každej dostupnej informácie máme dôvod veriť, že táto búrka predstavuje významné nebezpečenstvo,“ povedal Edwards.

Sally mieri na sever rýchlosťou osem kilometrov za hodinu, pričom ju sprevádza vietor s rýchlosťou 95 kilometrov za hodinu. V Atlantickom oceáne vyčíňa aj hurikán Paulette s rýchlosťou vetra 137 kilometrov za hodinu. V najbližších dňoch by mal zasiahnuť súostrovie Bermudy.

„Tento týždeň je vrcholom hurikánovej sezóny,“ dodal Daniel Brown z NHC.

 

Zdroj: TASR


 

Komentáre