Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách začali s prípravami na zimnú sezónu

VýchodSpravodajstvo

Zasnežovanie pravdepodobne odštartuje v novembri.

Druhá vlna pandémie poznačila aj uplynulú lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách, ktorá trvala 31 dní. Na Štrbskom Plese začala vlani 12. decembra, pričom stredisko bolo od nového roka zatvorené kvôli protiepidemiologickým opatreniam. Následne bolo 22. apríla opäť sprístupnené verejnosti a lyžiarska sezóna napokon skončila 12. mája.

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách začali s prípravami na novú sezónu, ktoré spočívajú v kontrole zasnežovacej infraštruktúry, prehliadkach a údržbe mechanizmov.

„Chceme byť pripravení na príchod zimy tak, aby sme v prípade vhodných podmienok dokázali pripraviť zjazdovky na otvorenie za dodržania všetkých nevyhnutných preventívnych opatrení,“ povedal riaditeľ horského strediska Dušan Slavkovský s tým, že zasnežovanie v prípade vhodných poveternostných podmienok pravdepodobne začne v novembri.

Foto
Prípravy na novú sezónu spočívajú aj v kontrole zasnežovacej infraštruktúry / TASR

Výhodou pre prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk je to, že COVID automat jasne definuje, za akých podmienok budú môcť fungovať, a to aj v najprísnejšom režime.

„V prípade, že by takáto situácia nastala, v stredisku v Tatranskej Lomnici budeme musieť kapacitu kabínkových lanoviek obmedziť na 25 percent a budú v prevádzke len pre zaočkovaných,“ povedal Slavkovský.

Vzhľadom na to, že stredisko Štrbské Pleso má len sedačkové lanovky a lyžiarske vleky, bude môcť aj v nepriaznivej epidemiologickej situácii fungovať v režime OTP.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre