Magistrát začína druhé kolo výberu riaditeľov mestských podnikov

KošiceSpravodajstvo

Súčasní riaditelia sa už do svojich pozícií nehlásia.

V polovici júla vyhlásilo mesto Košice transparentné výberové konanie na posty riaditeľov mestských podnikov. Do prvého kola sa prihlásilo 65 uchádzačov z celého Slovenska. Ukončené bolo pred štyrmi dňami, a to na posty riaditeľov dopravného podniku, bytového podniku, Tepelného hospodárstva Košice a príspevkovej organizácie K13 – Košické kultúrne centrá. Najväčší záujem bol o vedenie tepelného hospodárstva a bytového podniku. Do 15. septembra bude prebiehať ďalšie kolo na zvyšné posty.  

„Budeme pokračovať knižnicou pre mládež, vedením mestských lesov, mestskej zelene a strediska sociálnej pomoci. Do decembra by sme chceli stihnúť aj výber náčelníka mestskej polície a začiatkom roka sa venovať aj útvaru hlavného architekta,“ predstavil proces primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Foto
Polaček údajne nechce do výberu zasahovať. Rozhodnúť má komisia / TASR

Medzi uchádzačmi nie sú súčasní riaditelia jednotlivých podnikov. Do vereného vypočutia, ktoré bude po osobnom pohovore, by malo postúpiť päť uchádzačov. Následne potvrdí všetkých riaditeľov mestské zastupiteľstvo a komisia. Riaditelia by mali byť vo svojej funkcii od 1. októbra. „Keďže sú to manažérske pozície, môže tam byť určitý časový posun podľa možnosti prípadných uchádzačov. Ten proces je nastavený tak, aby sme do decembrového mestského zastupiteľstva mali pripravené ďalší zoznam uchádzačov na zvyšné pozície riaditeľov,“ dodal riaditeľ magistrátu mesta Košice Marcel Čop.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre