Makojev sa teší z bronzu: Skvelý impulz do olympijskej prípravy

KošiceŠport

Člen košického klubu ZK 1904 Boris Makojev získal na majstrovstvách sveta v zápasení v Belehrade bronzovú medailu vo voľnom štýle do 86 kg. Rodák zo Severného Osetska nestačil po troch vyhratých zápasoch v semifinále na Gruzínca Maisuradzeho, v súboji o tretie miesto však zdolal Poliaka Jezierzanskeho. Po zisku striebra z MS 2017 v Paríži získal druhý cenný kov zo svetového šampionátu.

Foto
Boris Makojev získal na majstrovstvách sveta druhú veľkú medailu / KOŠICE ONLINE

„Na túto medailu som čakal veľmi dlho," povedal nám Boris po návrate slovenskej výpravy do tréningového centra reprezentácie v Snine. „Po piatich rokoch mám konečne opäť cenný kov z veľkého podujatia a dodalo mi to novú energiu. Chcel som zlato, ale možno mi to vyjde niekedy nabudúce. Teraz už mám striebro i bronz a chýba mi iba zlato."

Úspech slovenskej výpravy podčiarkli aj strieborné medaily Batyrbeka Cakulova a Tajmuraza Salkazanova. Podľa Makojeva ide o výsledok kvalitnej prípravy.

„Zrealizovali sme hádam desať sústredení v rade a vyhli sa nám zranenia. Všetci sme boli nastavení na úspech a veľmi sme chceli. Trochu ma mrzí, že ani jeden z nás nemá majstrovský titul. Salkazanovi to pokazil rozhodca. Jeho súper neustále utekal a napriek tomu nebol potrestaný za pasivitu. Ako tím sme však získali celkové šieste miesto a to je pre Slovensko veľký úspech," zdôraznil Makojev.

Foto
Úspešní slovenskí reprezentanti počas futbalového zápasu v Snine / KOŠICE ONLINE

Jediným premožiteľom slovenského reprezentanta bol Iránec Jazdaničarátí, ktorý mu nedal šancu v semifinále.

„Prehral som s ním 0:10 a výsledok je teda jasný. Napriek tomu si myslím, že na neho mám. Verím tomu, že keď sa stretneme nabudúce, tak bude výsledok opačný," pousmial sa Boris. Zisk bronzu vníma ako obrovský impulz a novú motiváciu do olympijského cyklu, ktorý vyvrcholí v Paríži. „Budem trénovať ešte viac a rád by som to vygradoval na olympiáde. Za najťažší deň svojho života totiž považujem ten, v ktorý som prehral na olympiáde v Tokiu. Na to nikdy nezabudnem a poháňa ma to dopredu. Verím, že v Paríži zabojujem o medailu."

Dodajme, že spomínaná nepríjemná olympijská spomienka sa viaže k súboji prvého kola tokijského podujatia, v ktorom podľahol Makojev Arturovi Najfonovovi z Ruska na body.


      zápasenie - MS
      do 86 kg
      finále: Boris MAKOJEV (SR) - Sebastian Jezierzanski (Poľ.) 3:1
      semifinále: Hassan Aliazam Jazdaničaratí (Irán) - MAKOJEV 10:0
      štvrťfinále: MAKOJEV - Tarzan Maisuradze (Gruz.) 6:5
      osemfinále: MAKOJEV - Benjamin Greil (Rak.) 4:0
      kvalifikácia: MAKOJEV - Alexander Moore (Kan.) 8:3

Komentáre