Malých florbalistov na Staničnej potešili Mikuláš i štedrí rodičia

KošiceŠport

Florbaloví fanúšikovia momentálne žijú majstrovstvami sveta v Českej republike, no aj tí najlepší hráči sveta môžu závidieť atmosféru, ktorá vládla v utorok počas Mikulášskeho florbalového turnaja v telocvični Základnej školy Staničná 13 v Košiciach.

Foto
Malí florbalisti si zastrieľali aj proti Mikulášovi / KOŠICE ONLINE

Svoje florbalové umenie predviedli v rámci turnaja začleneného do projektu Floorball SK Liga žiaci tretích a štvrtých ročníkov. Oprieť sa pritom mohli o obrovskú podporu spolužiakov, ktorí vytvorili hluk ako na rockovom koncerte.

Je to paráda a navyše sa dnes nemusíme učiť,“ tešili sa nadšení fanúšikovia. „Florbal tu hrávame často a sme v ňom dobrí!“

Sebavedomé slová malých športovcov podoprelo aj pondelkové víťazstvo dievčenského družstva zo Staničnej, ktoré zvíťazilo v krajskom kole a vybojovalo si tak miestenku na celoslovenský turnaj v Detve.

V rámci Mikulášskeho turnaja však vyhrali všetci. O sladké odmeny sa postarali Mikuláš s čertom a veľmi prekvapením bol počin dvojice rodičov, ktorá sa rozhodla za 400 eur zakúpiť pre školu hokejky a kompletný florbalový výstroj pre brankárov.

„Základná škola Staničná je paradoxne zameraná na cudzie jazyky, ale učitelia sa tu venujú športu veľmi aktívne. Dosahujeme prenikavé úspechy na krajskej i celoslovenskej úrovni a nejde pritom iba o florbal. Ten je však športom, ktorý v posledných rokoch mimoriadne napreduje a umožňuje zapojiť sa do hry množstvu detí. My rodičia sme sa teda rozhodli finančne poskladať a zakúpili sme dva brankárske sety s prilbami a deti dostali aj nové hokejky s loptičkami,“ povedal nám zástupca rodičov Radovan Sušila.

Galéria k článku

„V rámci celonárodného projektu Floorball SK Liga si florbal zahrá vyše 100 000 detí z prvého stupňa základných škôl,“ nadviazal športový riaditeľ celonárodného projektu Floorball SK Liga Martin Kopejtko, ktorý je zároveň mládežníckym trénerom v košickom klube Florko. Práve aktivity podobné tým na ZŠ Staničná, môžu podľa neho výrazným spôsobom napomôcť k ďalšiemu rozširovaniu mládežníckej základne slovenského florbalu.

„Tieto turnaje sa organizujú na jednotlivých základných školách, v rámci tried prvého stupňa. Dôraz pritom nekladieme na výsledky, ale na radosť z pohybu. Tú florbal prináša a v súčasnosti ide o najdynamickejšie sa rozvíjajúci šport na Slovensku. Dôkazom toho je aj sústavne narastajúci počet chlapcov a dievčat ktoré o tento šport prejavujú čoraz väčší záujem už aj v najmenších kategóriách. Pre školy, ktoré nám takýmto spôsobom pomáhajú, bude počas veľkonočných sviatkov pripravený Veľkonočný turnaj, na ktorom sa stretne výber každej školy, ktorá takýto triedny mikulášsky turnaj na svojej škole zorganizovala,“ pridal Martin Kopejtko.

Pravidlá školských turnajov pritom dbajú na to, aby mali v turnajoch v dostatočnom počte zastúpenie aj dievčatá.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre