Manchester United obral o body lídra Chelsea, novým trénerom bude Rangnick

EurópaŠport

Futbalisti Manchestru United získali v nedeľnom dueli Premier League cenný bod na ihrisku lídra tabuľky FC Chelsea. Znamená to, že Chelsea má pred Manchestrom City, ktorý si poradil s West Hamom 2:1, náskok už len jeden bod. Tretí Liverpool zaostáva o dva. United patrí ôsma priečka.

Callum Hudson-Odoi a brankár David De Gea / TASR

Londýnčania, v základnej zostave už aj s uzdraveným Timom Wernerom, mali v zápase jednoznačnú prevahu. Už v úvode sa pred Davidom de Geom ocitol Callum Hudson-Odoi a brankár hostí nohou reflexívne vyrazil. Španielsky gólman mal čo robiť aj zvyšok zápasu, nakoniec ho však prekonal len Jorginho z pokutového kopu v 69. minúte. Bol to jeho druhý gól v ligovej sezóne. "Cítil som nebezpečenstvo takmer celý zápas. V situácii, v akej sa momentálne nachádzame, je to pre nás zlatý bod," priznal De Gea po zápase.

Jednoznačnú prevahu mala Chelsea, skóre však otvorili United, keď Jadon Sancho skóroval v 50. minúte práve po chybe Jorginha. Pre mladého Angličana to bol vôbec prvý gól v Premier League. Dočasný kouč hostí Michael Carrick postavil základnú zostavu bez Cristiana Ronalda, portugalský kanonier sa dostal na ihrisko až v 64. minúte.

"Súper dobre bránil a my sme možno potrebovali streliť prvý gól, aby sme si viac verili. Celkovo som ale s našou hrou spokojný, páčila sa mi agresivita, rytmus a intenzita," povedal po zápase tréner Chelsea Thomas Tuchel.

"The Blues" čaká v stredu zápas na ihrisku Watfordu, ktorému patrí v tabuľke šestnáste miesto. United  privítajú doma Arsenal, ktorý bodoval v deviatich z uplynulých desiatich ligových zápasov.

Rangnick povedie Manchester United do konca sezóny

Pár hodín po zápase sa futbalisti United dozvedeli meno svojho nového trénera. Bude ním Nemec Ralf Rangnick .Anglický klub sa s ním dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny, potom by mal ďalšie dva roky pracovať v klube ako poradca a konzultant. V trénerskej funkcii nahradil Oleho Gunnara Solskjaera.

"Rangnick bol kandidátom číslo jeden na post dočasného trénera pre jeho neoceniteľné vodcovské schopnosti a takmer štyri desaťročia skúseností v oblasti manažmentu a trénerstva," uviedol riaditeľ Manchestru United John Murtough po vymenovaní 63-ročného nemeckého kormidelníka do funkcie. Ten ešte čaká na udelenie pracovných víz.

Rangnick bol doteraz šéfom športového a rozvojového oddelenia v ruskom klube Lokomotiv Moskva. Trénersky naposledy viedol RB Lipsko do roku 2019. Predtým pôsobil aj v Stuttgarte, Hannoveri, Schalke a Hoffenheime. Solskjaera vedenie Manchestru United prepustilo 21. novembra po ligovej prehre 1:4 s Watfordom. Tím potom dočasne viedol v tréningoch a dvoch stretnutiach asistent Michael Carrick.

"Som nadšený, že prichádzam do Manchestru United a zameriam sa na to, aby táto sezóna bola pre klub úspešná. Káder je plný talentu a vytvára skvelú rovnováhu medzi mladosťou a skúsenosťou. Všetko moje úsilie počas nasledujúcich šiestich mesiacov bude zamerané na to, aby som pomohol hráčom naplniť svoj potenciál. Teším sa potom aj na podporu klubu z dlhodobého hľadiska na báze poradenstva," uviedol Rangnick.