Marec v košickom divadle sa bude niesť v znamení premiéry či tanca

KošiceKultúra

Pre diváčky je pripravený špeciál venovaný ženám.

Štátne divadlo Košice si pripravilo na tento mesiac bohatý online program. Jeho súčasťou bude špeciál venovaný ženám, premiéra, ale aj tanec.

„Vypichol by som premiéru piesňového cyklu Franza Schuberta Zimná cesta v podaní svetoznámeho slovenského tenoristu Pavla Bršlíka. Diváci sa môžu tešiť na špeciálnu covidovú dramaturgiu, kde sa spája opera, činohra aj balet. Bude to netradičné spracovanie príbehu lásky Almy a Gustava Mahlerovcov s názvom Manželstvo v piesňach. Pri príležitosti sviatku Medzinárodného dňa žien činohra uvedie dve reprízy komédie Škola žien,“ uviedol pre Rádio Košice riadieľ činohry Anton Korenči.

Foto
Štátne divadlo Košice / TASR

Okrem toho to bude aj inscenácia Borodáč, ktorú špeciálne pre košickú činohru k 100. výročiu slovenského profesionálneho divadla napísali Karol Horák, Michal Ditte a Michal Baláž.

„Fanúšikovia tanečného umenia sa môžu tešiť na večery klasického, ľudového a moderného tanca. Okrem sólistov a členov baletného súboru sa predstaví ako hosť aj svetová superhviezda Vladimir Malakhov,“ dodal Korenči s tým, že program bude dostupný na portáli navstevnik.online a prvé predstavenie, balet, na vás čaká už túto nedeľu (7.3.) o 16.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre