Marián Gaj opúšťa post starostu Košice – Sever

KošiceArchívKomunálne voľby 2018

Za svojou prehrou vidí antismerácku kampaň.

Marián Gaj v komunálnych voľbách neuspel. Na jeho poste ho nahradí František Ténai. Doterajší starosta Mestskej časti Košice – Sever vládol na starostovskej stoličke dve volebné obdobia ako nezávislý. Svoju prehru vníma rozpačito.

„Dnes môžem povedať, že na Severe bude „letákové“ zastupiteľstvo a „letákový“ starosta. Áno, všetci, ktorí sa dostali do miestneho zastupiteľstva, okrem Andrey Takáčovej, boli z plagátov, letákov, brožúr, ktoré boli koalíciou okolo Jaroslava Polačeka, rozdávané vo volebnej kampani. Myslím si, že pri takejto kampani, ktorá bola zameraná proti Smeru, EEI, poslancom a starostom, ktorí hlasovali za EEI, by vyhral aj Mickey Mouse, ak by sa nachádzal v brožúre a na letákoch,“ povedal o voľbách Gaj.

Foto
Marián Gaj v komunálnych voľbách neuspel / kosicesever.sk

Gaj podľa svojich slov viedol zodpovednú a úprimnú kampaň. „Samotnú prehru beriem na vedomie, moju kampaň by som nemenil. Bola minimálna, tak ako aj pred 4 rokmi. Obyvateľom som hlavne posunul informáciu o odpočte mojich funkčných období, a taktiež som vychádzal iba z reality, ako sú momentálne kompetencie mestskej časti a z výšky rozpočtu. Nikomu som nedával falošné nádeje,“ dodal.

Gaj nám povedal, že po voľbách cíti aj istý pocit voľnosti a verí, že to preňho bude znamenať menej zodpovedností. Dodal, že jeho prehra rieši aj dilemu, ktorú má so živnosťou.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre