Marianne Williamsonová nezabojuje o post šéfky Bieleho domu

SvetSpravodajstvo

Biden nemá vážneho demokratického konkurenta.

Americká spisovateľka, autorka spirituálnej literatúry Marianne Williamsonová odstúpila z boja o nomináciu Demokratickej strany do prezidentských volieb v USA, ktoré sa uskutočnia v novembri. Jej najväčším súperom bol úradujúci americký prezident Joe Biden.

„Veľmi si vážim všetkých skvelých ľudí, ktorí ma sprevádzali na našej spoločnej politickej ceste v priebehu posledných desiatich mesiacov. Hoci je miera nášho neúspechu všetkým zrejmá, skutočná je aj miera úspechu,“ napísala Williamsová vo vyhlásení, ktoré prostredníctvom mailu poslala svojim podporovateľom.

Koniec kampane zvažovala v januári po primárkach v štáte New Hampshire, v ktorých získala len 5000 hlasov. Napriek tomu sa však rozhodla pokračovať a odstúpila po primárkach v Nevade, v ktorých zvíťazil Biden.

Foto
Marianne Williamsonová odstúpila z boja o nomináciu Demokratickej strany do prezidentských volieb / TASR

Williamsová chcela získať nomináciu Demokratickej strany vo voľbách v roku 2020, ale tiež sa napokon stiahla. Vtedy vyzývala na morálne povstanie proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Zároveň plánovala vytvoriť ministerstvo mieru.

Biden nemá v boji o demokratickú nomináciu vážneho konkurenta, o ktorú súperí s minnesotským kongresmanom Deanom Phillipsom. Súčasný šéf Bieleho domu doposiaľ triumfoval vo všetkých doterajších primárkach vrátane tých v New Hampshire, kde kvôli sporom okolo termínu ich konania napokon ani nebol na hlasovacích lístkoch, no voliči ho na ne dopisovali.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre