Matovič vyhlásil, že Slovensko v decembri čaká ďalšie kolo plošného testovania

SlovenskoArchívCeloplošné testovanie 2020

Nie je vylúčený ani lockdown.

Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič uviedol, že do Vianoc by sa malo uskutočniť ďalšie plošné testovanie. Podľa jeho slov na zasadnutí kabinetu nebol proti tomuto návrhu ani jeden minister. Epidemiológovia a Ústredný krízový štáb podľa jeho slov vyhodnotili plošné testovanie ako dôležité. Dôvodom je to, že dokázalo znížiť denný prírastok infikovaných.

Premiér tvrdí, že keď nechceme, aby bol opäť veľký nápor na nemocnice, musí sa zrealizovať plošné testovanie, ktoré je naplánované na december.

„Musíme mať preto zabezpečené dostatočné množstvo antigénových testov.“

Foto
Igor Matovič / TASR

„Keď chceme zastaviť nárast epidémie, tak musíme opäť nabrať odvahu a urobiť plošné testovanie,“ skonštatoval Matovič s tým, že by sa to zrealizovalo v podobnom duchu, ako to bolo teraz.

Prvé kolo testovania by sa uskutočnilo vo všetkých regiónoch. Následne by sa testovalo v tých lokalitách, v ktorých by bola najhoršia epidemiologická situácia. V prípadnom treťom kole by išlo len o ohniská nákazy. Matovič bude o tom diskutovať s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou.

V prípade, ak by sa občania nechceli zúčastniť na dobrovoľnom testovaní, nie je vylúčené ani zavedenie lockdownu, čo je podľa Matoviča najhoršie riešenie pre slovenskú ekonomiku. Zároveň dodal, že Slovensko čaká epidemiologicky náročná situácia, ktorej nebude priať ani počasie.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre