Djokovič je krok od grand slamu, vo finále sa ho pokúsi zastaviť Medvedev

SvetŠport

Srbský tenista Novak Djokovič a Rus Daniil Medvedev nastúpia v nedeľu o 22.OO SELČ proti sebe vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom Us Open. Djokovič ako nasadená jednotka zdolal v semifinále turnajovú štvorku Nemca Alexandra Zvereva po päťsetovej bitke-4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2. Medvedev si ako nasadená dvojka poradil s dvanástkou "pavúka" Kanaďanom Felixom Augerom-Aliassimeom 6:4, 7:5, 6:2.

Foto
Medvedev potvrdil výbornú formu / TASR

Djokoviča delí iba jedno víťazstvo od zavŕšenia kalendárneho Grand Slamu. "Nole" v tomto roku nenašiel premožiteľa na Australian Open, Roland Garros ani vo Wimbledone. Doposiaľ posledný hráč, ktorý v jednej sezóne vyhral všetky štyri podujatia veľkej štvorky, bol v roku 1969 Austrálčan Rod Laver. Djokovič by sa v prípade zisku 21. grandslamového titulu osamostatnil na čele historických tabuliek a odpútal sa od Švajčiara Rogera Federera so Španielom Rafaelom Nadalom, ktorí majú na konte rovnako ako Srb 20 trofejí.

Djokovič odplatil Zverevovi semifinálovú prehru z olympijského turnaja v Tokiu a ukončil jeho šesťnásťzápasovú víťaznú sériu. Vo vyrovnanom dueli rozhodol o svojom víťazstve skvelým nástupom do piateho setu, v ktorom si vybudoval náskok 5:0. "Bol to veľmi náročný zápas. Sascha je skvelý hráč, jeho veľkými zbraňami sú podanie a forhend. Dôležité bolo, že po prehratom štvrtom sete som si zachoval maximálnu koncentráciu.," uviedol zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu a Chorváta Gorana Ivaniševiča pre akreditované médiá.

Medvedev proti Augerovi-Aliassimeovi potvrdil úlohu papierového favorita. v prvom i druhom sete raz prelomil podanie talentovaného Kanaďana. V treťom dejstve na kurte dominoval. Zahrá si tretie grandslamové finále. V roku 2019 prehral v rozhodujúcom súboji na US Open po päťsetovej bitke s Nsdalom. Vo februári tohto roka na Australian Open podľahol Djokovičovi v troch setoch. "Ak vám niečo uniká pomedzi prsty, o to viac sa snažíte to získať. Prehral som dve gčandslamové finále, urobím všetko pre to, aby tretie bolo pre mňa úspešné," povedal Rus.

muži - dvojhra - semifinále:
      Novak Djokovič (Srb.-1) - Alexander Zverev (Nem.-4) 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2, Daniil Medvedev (Rus.-2) - Felix Auger-Aliassime (Kan.-12) 6:4, 7:5, 6:2