Medzi okresmi s najväčším rizikom šírenia koronavírusu je aj Rožňava a Snina

SlovenskoKoronavírus

V druhom stupni varovania je 10 regiónov.

Vláda minulý týždeň odobrila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti s účinnosťou od dnešného dňa. Slovensko má aktuálne 19 okresov s najväčším rizikom šírenia koronavírusu. Medzi nimi sú Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Revúca, Rožňava, Šaľa, Snina, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce a Zvolen.

Okresmi v treťom, bordovom stupni sú Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I – V, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Levice, Levoča, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senec, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica a Žilina.

Foto
Regionálny COVID automat / NCZI

V druhom, teda červenom stupni varovania je 10 okresov vrátane Bardejova, Čadce, Kysuckého Nového Mesta, Liptovského Mikuláša, Lučenca, Poltára, Sabinova, Starej Ľubovne, Stropkova a Svidníka.

V čiernych okresoch sú školy zatvorené, v bordových sú otvorené na základe odporučenia regionálneho hygienika, pričom v červených a ružových okresoch sa realizuje prezenčná výučba vybraných ročníkov žiakov a študentov.

Platnosť negatívneho výsledku testu na ochorenie COVID-19 v zamestnaní je v čiernych a bordových okresoch 7, v červených 14 a v ružových 21 dní. V čiernych okresoch je zakázaný vstup aj výstup z okresu. V bordových, červených a ružových okresoch je umožnený pohyb medzi okresmi, ale len s negatívnym výsledkom testu nie starším ako 7 dní.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre