Medzinárodný festival horských filmov v Poprade píše svoju 29. kapitolu

VýchodKultúra

V Poprade sa v stredu večer začal už 29. ročník Medzinárodného festivalu horských filmov. Autori zo 17-tich krajín tento rok prihlásili 95 filmov. Do užšieho festivalového výberu sa dostalo 44 z nich.

Foto
Horské filmy si návštevníci festivalu môžu pozrieť na Mestskom úrade v Poprade, v tamojšom kine Tatran, v kine Iskra v Kežmarku a v kine Mier v Spišskej Novej Vsi / RÁDIO KOŠICE

V Poprade sa v stredu večer (13.10.) začal Medzinárodného festivalu horských filmov. Zo Slovenska budú premietať 8 snímok. Ako povedala riaditeľka Medzinárodného festivalu horských filmov Mária Hámor, filmy rozdelili do 11-tich súťažných blokov a premietať ich budú až do nedele.

„Museli sme sa nové veci naučiť a prispôsobiť sa. Nie je to zlé, pretože sa svet čiastočne presunul do online priestoru. Ale my klasici máme stále radi filmové sály a filmy na veľkom plátne. Lebo je to celkom iný rozmer filmu. Naozaj sa to nedá ničím nahradiť," povedala Mária Hámor. 

Horské filmy si návštevníci festivalu môžu pozrieť na Mestskom úrade v Poprade, v tamojšom kine Tatran, v kine Iskra v Kežmarku a v kine Mier v Spišskej Novej Vsi. Festival dopĺňajú aj sprievodné podujatia: výstava fotografií Milana Kapustu a tri zaujímavé besedy.

„Festivaly sú na to, aby sa ľudia zišli. Z toho potom vznikajú konkrétne expedície, nápady a myšlienky. Ten presah je obrovský," dodala riaditeľka festivalu.

RÁDIO KOŠICE

Komentáre