Medžugorie sa stalo oficiálnym pútnickým miestom

EurópaSpravodajstvo

Skúmanie prvých zjavení stále pokračuje.

Pápež František schválil oficiálne púte do bosnianskeho mesta Medžugorie, v ktorom sa tamojším obyvateľom údajne zjavila Panna Mária. Ako vyhlásil hovorca Vatikánu Alessandro Gisotti, keďže sa v tejto veci ešte realizuje skúmanie, oficiálne schválenie Medžugoria ako pútnického miesta by sa nemalo interpretovať ako cirkevné potvrdenie autenticity zjavení.

Foto
Do Medžugoria každý rok putujú státisíce veriacich / TASR

Panna Mária sa údajne prvýkrát zjavila šiestim deťom v roku 1981. Medžugorie sa tak stalo významným pútnickým miestom a zdrojom príjmov pre miestnych obyvateľov. Niektorí z vizionárov aj v súčasnosti tvrdia, že Panna Mária sa mi zjavuje aj naďalej. Katolícka cirkev doposiaľ vyzývala diecézy, aby neorganizovali oficiálne púte do Medžugoria. Mnohí katolíci si myslia, že je to podvod. Pápež Benedikt XVI. zriadil komisiu z teológov a biskupov, ktorá slúži na preskúmanie údajných mariánskych zjavení z Medžugoria. Komisia svoje zistenia odovzdala pápežovi Františkovi.

Skúmanie prvých zjavení z Medžugoria stále pokračuje. Pápež František vyjadril silné pochybnosti nad posolstvami vizionárov. Zároveň pripustil, že niektorí veriaci tam môžu zažiť osobnú duchovnú obnovu. Vatikán potvrdil, že pápežský delegát v Medžugorí, poľský arcibiskup Henryk Hoser zabezpečí, aby pútnici si boli vedomí toho, že teológovia aj naďalej skúmajú autenticitu zjavení.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre