Mekka módy či mestských parkov? Nemecký Düsseldorf ponúka oboje a omnoho viac

EurópaLetom svetom

Redaktorky Rádia Košice spoznávali metropolu blízko holandských hraníc.

Z metropoly východu môžete od 27. októbra opäť letieť do nemeckého Düsseldorfu, ktorý je významným dopravným uzlom. My sme toto priame letecké spojenie spoločnosti Eurowings využili a vydali sme sa objavovať, čo ponúka táto metropola blízko holandských hraníc.

Foto
Düsseldorf / KOŠICE ONLINE

V oblakoch

Linka priamo nadväzuje na výsledky súťaže Vote & Fly, v rámci ktorej si východniari doslova vyklikali najviac hlasov spomedzi šiestich nominovaných destinácií. Eurowings ponúka let až štyrikrát do týždňa, pričom trvá niečo vyše dvoch hodín. Kapacita lietadla je do 80 pasažierov, čiže je to veľmi rýchle a praktické cestovanie. Nikde nemusíte dlho čakať za batožinou, výstupom či nástupom do lietadla. Letisko v Düsseldorfe je pomerne veľké a lieta sa odtiaľ do viac ako 190 krajín sveta. Ako povedal Tomáš Jančuš z Letiska Košice, o prvý obnovený let z metropoly východu nebola núdza.

Do Düsseldorfu priamo z Košíc

To najkrajšie a najzaujímavejšie

Düsseldorf je mesto bohaté nielen na históriu, ale aj mestské parky či nákupné centrá. Veľmi zaujímavou je aj prechádzka popri rieke Rýn. V tejto nemeckej metropole je naozaj čo objavovať, čo nám potvrdila aj rodená Češka Petra Bartoš z turistického centra Düsseldorf, ktorá tam žije už osem rokov. Čo by si teda turisti nemali nechať ujsť?

Najzaujímavejšie a najkrajšie miesta v Düsseldorfe

Galéria k článku

Mekka módy

Jedinečným miestom je aj trh na Carlsplatz, kde kúpite všetko od výmyslu sveta – od kvetín, korenín, cez rôzne pochutiny, nájdete tu vychýrené mäsiarne, čerstvé ryby, pekárničky a malé kaviarne, zeleninu i ovocie. V pondelok je ale tento trh zatvorený a za kvalitu si aj priplatíte. Düsseldorf je ale aj mestom módy. Najznámejšou ulicou, ktorú by sme mohli prirovnať ku francúzskemu Champs-Élysées je Königsallee, teda Kráľovská alej. Na jednej strane sú butiky luxusných značiek a na druhej strane sú banky, čiže na svoje si prídu nielen dámy, ale aj páni.

Galéria k článku

Ekologická doprava

Z letiska sa dostanete celkom ľahko a jednoducho metrom, ktoré stojí neďaleko hlavného terminálu. Potrebujete len lístok za 2,90 eur a keďže tu metro svoju jazdu začína, takže je celkom pravdepodobné, že si s batožinou, kufrom a všetkým ďalším aj pohodlne sadnete. Cesta do mesta trvá približne 20 minút.

Tak, ako celé Nemecko, aj Düsseldorf je poprepájaný vynikajúcou infraštruktúrou, metro, električka, autobus i osobné autá, čo je komu po vôli. No hlavne je to mesto kolobežiek, skútrov, bicyklov, motoriek a občas aj veľmi rýchlych vodičov týchto dopravných prostriedkov.

Alternatívne formy dopravy

Cena 24 hodinového lístka je 7 eur, ale na mnohé miesta sa dostanete peši, prípadne známym vyhliadkovým autobusom, ktorý ponúka miestne turistické centrum. Düsseldorf card je celkom výhodná, ušetríte za vstupné a  jazdíte hromadnou dopravou bezplatne. Keď vás ale zastaví revízor, ako našu Kiwu hneď pri prvej jazde, je potrebné predložiť aj občiansky, pretože na karte je vaše meno.

Düsseldorf card

Foto
Naše redaktorky Kiwa a Janka / KOŠICE ONLINE

Nemecké Holandsko

Düsseldorf sa rozprestiera na rieke Rýn blízko holandských hraníc, čo je rozhodne dobrý tip na výlet.

More, kvetinové trhy či nákupy u susedov

Mesto chutí z celého sveta

Väčšina reštaurácií ponúka obedové menu len napríklad do 14.30 hod, čo je bežné aj u nás, ale potom sa reštaurácie zatvoria a otvoria až okolo 18.00 hod. My sme okrem japonskej kuchyne v mestskej časti s názvom Malé Tokio vyskúšali aj talianske špeciality. Samozrejme, nenechali sme si ujsť ani nemeckú reštauráciu s pravou atmosférou a kvalitným pivom.

Foto
Ochutnali sme aj nemeckú kuchyňu / KOŠICE ONLINE

Düsseldorf očami našich redaktoriek

Blížia sa vianočné trhy, ktoré sú vraj v tejto nemeckej metropole magické. Čo takto ich spojiť s vianočnými nákupmi a výletom do Holandska? Ak vás Düsseldorf zaujal, zbaľte kufre a odleťte priamo z Košíc spoznávať možno aj nepoznané.

 

Autorky: IVANA GÁLL BAJEROVÁ/ JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre