Mentálne znevýhodnenie nebolo prekážkou: Tenistka Simona z Prakoviec má olympijské zlato

VýchodZaujímavosti

V budúcnosti chce súťažiť v plávaní.

Ani mentálne znevýhodnenie nebolo pre 24-ročnú Simonu Grondziovú z Domova sociálnych služieb Idea v Prakovciach prekážkou, aby dosiahla veľký úspech vo svojom obľúbenom športe. Tenis ju pohltil do takej miery, že sa postupne nominovala až na Svetové hry špeciálnych olympiád v Berlíne a tam získala zlato:

„A to som tam bola prvýkrát. Vôbec ničoho som sa nebála. Keď som sa z Berlína vracala, rozplakala som sa. Poviem pravdu, ani som nechcela ísť domov, lebo sa mi tam zapáčilo. Bolo to úžasné. Ešte nikdy som si neužila tak ako v Berlíne,“ tvrdí šampiónka z domova sociálnych služieb Simona.

Foto
Simona sa postupne nominovala až na Svetové hry špeciálnych olympiád v Berlíne  / RÁDIO KOŠICE

Simona sa tenisu venuje od 16 rokov. Fyzioterapeutka z Domova sociálnych služieb Idea v Prakovciach Katarína Čečotová tvrdí, že účasť mladej tenistky v tíme reprezentantov na Svetových hrách špeciálnych olympiád jej nesmierne prospela:

„Bol to aj obrovský osobnostný posun. Veľa videla, stretla mnoho ľudí, mala množstvo podnetov. Simonka je v podstate multitalent. Je šikovná aj v tanci či spievaní. Rada pláva. V tom je veľmi dobrá.“

Práve plávanie je šport, v ktorom chce Simona súťažiť v budúcnosti.    

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre