Mestám by v boji s druhou vlnou pandémie mal pomôcť špeciálny manuál

KošiceKoronavírus

Najlepšie je na tom východné Slovensko.

V Historickej radnici v Košiciach včera (26.8.) rokovalo Prezídium Únie miest Slovenska (ÚMS). Jej prezident Richard Rybníček vyhlásil, že primátori sú pripravení riešiť druhú vlnu pandémie koronavírusu, pričom pandemický plán považujú za dobrý a veľmi rozumný.

Prezídium ÚMS sa zhodlo na tom, že zástupcovia krajských miest, ktorí budú súčasťou riadiacich orgánov pre krízu na okresných úradoch v sídle kraja, budú zabezpečovať prenos informácií pre všetky mestá v rámci jednotlivých vyšších územných celkov.

„Treba si uvedomiť, že mestá sú prvé v línii v boji s touto pandémiou. Sme prví, na ktorých sa obyvatelia obracajú a od ktorých čakajú zásadné opatrenia,“ zdôraznil Rybníček.

Foto
Rokovanie Prezídia Únie miest Slovenska / Mesto Košice

Pandemická komisia by mala v najbližšom čase poskytnúť mestám špeciálny manuál, podľa ktorého by sa mali riadiť. V červenej fáze takzvaného semaforu COVID-19 sú Bratislava a Trenčín, najlepšie je na tom východné Slovensko.

Košický primátor Jaroslav Polaček uviedol, že ohľadom koronavírusu komunikujú s hlavným mestom, ktoré má podobné vízie na riešenie tejto situácie:

„Magistrát má svoj pandemický plán, či sa to týka smerom dovnútra, ale takisto aj smerom von k občanom. Dúfame, že tá situácia v Košiciach zostane taká dobrá, ako je po celý čas od marca.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre