Mesto Blackheath a obec Little Hartly na západe Austrálie prepojí najdlhší cestný tunel v krajine

SvetZaujímavosti

Skráti čas cestovania o 30 minút.

Vláda austrálskeho štátu Nový Južný Wales (NSW) chce vybudovať najdlhší cestný tunel v krajine, ktorý povedie cez Modré vrchy (Blue Mountains) na západnom okraji Sydney. Bude merať 11 kilometrov a bez mýta prepojí mesto Blackheath s obcou Little Hartly. Takýmto spôsobom by sa mal skrátiť čas cestovania o 30 minút.

„Ide o historicky významný projekt, ktorý miestnym obyvateľom a turistom sprístupní bezpečnejšie a efektívnejšie cestovanie a umožní aj nákladnú dopravu medzi stredozápadným a východným pobrežím,“ vyhlásil vicepremiér NSW Paul Toole s tým, že tunel zredukuje dopravné kolóny, zvýši bezpečnosť obyvateľov a nákladnej doprave umožní ľahší prístup na vidiek.

Foto
V Modrých vrchoch leží najnavštevovanejší austrálsky národný park / Unsplash

Tunel bude pozostávať z dvoch jazdných pruhov v každom smere. Zároveň bude prechádzať niekoľkými horami, čím poskytne alternatívu k existujúcim kľukatým a strmým cestám v tejto lokalite. Jeho výstavba by mala začať na budúci rok. Vzhľadom na to, že v Modrých vrchoch leží najnavštevovanejší austrálsky národný park, nový tunel prispeje k rozvoju cestovného ruchu a ekonomiky.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre