Mesto Košice chce nakúpiť nové parkomaty

KošiceSpravodajstvo

Pôvodné prístroje plánuje repasovať.

Parkovanie v metropole východu od júna minulého roka spravuje mesto Košice. V uliciach ostali prelepené parkomaty spoločnosti EEI, ktorá ich po skončení platnosti zmluvy znefunkčnila. Vodiči však môžu naďalej uhrádzať parkovné prostredníctvom QR kódu v danej parkovacej zóne alebo cez webovú stránku.

„V platnosti zostáva aj možnosť platby cez SMS správy. Už onedlho by sa mala možnosť zaplatiť parkovné rozšíriť aj o ďalšie mobilné aplikácie, ktoré sú známe Košičanom a návštevníkom mesta. Pôjde nielen o slovenské aplikácie, ale aj o také, ktoré môžu pri parkovaní využívať vo viacerých európskych veľkomestách ako je Viedeň, Berlín alebo Amsterdam. Takisto sa dá platiť prostredníctvom parkomatov mesta Košice s tým, že parkovací lístok je potrebné nechať za sklom svojho automobilu,“ uviedol hovorca mesta Košice Dušan Tokarčík.

Foto
V uliciach ostali nefunkčné parkomaty spoločnosti EEI / KOŠICE ONLINE

Samospráva má v súčasnosti v prevádzke 40 takýchto prístrojov.

„V nasledujúcich týždňoch sa chystáme prezentovať detaily novej parkovacej politiky v meste vrátane termínov verejného obstarávania na repasovanie pôvodných parkomatov mesta Košice, resp. nákup nových parkomatov. Takisto chystáme obstarávanie monitorovacieho vozidla, ktoré zistí, či majú autá zaplatené parkovné,“ avizoval Tokarčík.

V súvislosti s prelepenými parkomatmi sme oslovili aj spoločnosť EEI. Zaujímalo nás, aké plány má s nefunkčnými prístrojmi. Do uzávierky však na naše otázky neodpovedala. Súdny spor medzi spoločnosťou a mestom stále nie je ukončený, aktuálne je na súde dovolacie konanie týkajúce sa medzitýmneho rozsudku. Mesto Košice sa voči spoločnosti domáha zaplatenia sumy vo výške viac ako šesť miliónov eur.

Komentáre