Mesto od obnovy Tritonu nadobro upustilo, argumentuje plaveckým centrom

KošiceSpravodajstvo

Kúpalisko odstavila nevyhnutná údržba a investície.

Pred rokmi zatvorené košické kúpalisko Triton je dnes v zdevastovanom stave. Zásluhu na tom majú aj vandali. Kúpalisko odstavila nevyhnutná údržba a investície, ktorej bránili predovšetkým nevysporiadané pozemky. Niekdajší správca kúpaliska Miestny podnik služieb mestskej časti Juh, vypovedal nájomnú zmluvu z roku 1995 s mestom ako vlastníkom ku koncu roka 2017. Kúpalisko odvtedy svoje brány neotvorilo.

Košičanom Triton chýba, hovoria o nedostatočných možnostiach kúpania v meste.

Foto
Pred rokmi zatvorené košické kúpalisko Triton je dnes v zdevastovanom stave / TASR

Mesto Triton obnoviť neplánuje, z radnice nám to uviedol hovorca Dušan Tokarčík s tým, že po predchádzajúcich prevádzkovateľoch zdedili Košice obrovský investičný dlh a nevysporiadané pozemky o výmere viac ako 8000 metrov štvorcových, o ktoré sa mesto dlhé roky súdi.

„Ak by sme chceli kompletne zrekonštruovať kúpalisko a vykúpiť niektoré pozemky, investícia by dosiahla minimálne sedem miliónov eur, do tohto areálu, ktorý by fungoval dva mesiace v roku,“ dodal Tokarčík.

Mesto sa podľa Tokarčíka rozhodlo ísť cestou efektívnejšieho využívania verejných zdrojov:

„V lete minulého roka sme začali s výstavbou Národného olympijského centra plaveckých športov, kde sme polovicu peňazí získali z externých peňazí. Po jeho dokončené bude môcť verejnosť a plavecké športové kluby v Košiciach využívať moderný plavecký komplex a jediný desať dráhový krytý olympijský bazén na Slovensku, a to aj s možnosťou organizovania medzinárodných plaveckých podujatí a súťaží.“

Rekonštrukcia mestskej krytej plavárne na plavecké centrum však podľa niektorých pripomína prestavbu Slaneckej cesty. V oboch prípadoch sa pôvodný rozpočet dodatkami navýšil. Práce pri plavárni by sa mali ukončiť na jar budúceho roka, aktuálne sa vykonávajú na plavárni sanačné a montážne práce.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE
 

Komentáre