Mestská rada pred zastupiteľstvom riešila tendre DPMK aj zvýšenie ceny za sociálne služby

KošiceSpravodajstvo

Na mestskom zastupiteľstve sa opäť dajú očakávať búrlivé diskusie.

Mestská rada sa stretla pred blížiacim sa zastupiteľstvom mesta Košice aby si priblížili jeho program. Na poslednom mimoriadnom zastupiteľstve poslanci neschválili výstavbu charitného domu na Jarmočnej. Tento bod sa dostal pred zastupiteľstvo opäť.

„Sme svedkami toho, že vznikli protestné akcie a okrem občanov sa proti tomu postavila aj samospráva. Je funkciou mesta postarať sa o sociálne odkázaných ľudí prípadne tých, ktorí sa chcú opakovane zaradiť do normálneho života napriek tomu, že majú ťažké životné situácie. Takéto centrá by možno bolo treba aj viac ako jedno,“ informoval člen mestskej rady a predseda rady starostov Ján Nigut.

Tento bod vyburcoval občanov mestskej časti Košice Juh k tomu, aby sa osobne zúčastnili na zastupiteľstve a vyjadrili svoj názor. Ďalšou témou, ktorá rezonovala na Mestskej rade je tender týkajúci sa výberu koľajového systému. „Búrlivú diskusiu na Mestskej rade vyvolal zámer, týkajúci sa auditu a prešetrenia tendrov vo veci výberu koľajového systému. Takisto sa rozoberal aj prevod 29 kusov akcií pre Kosit, viacerí tvrdia, že boli predané pod cenu,“ dodal Nigut

Foto
Mestská rada sa stretla pred blížiacim sa zastupiteľstvom mesta Košice aby si priblížili jeho program / TASR

Schváliť by sa malo aj zvýšenie cien za sociálne služby. „Hovorili sme aj o všeobecne záväznom nariadení, ktoré by malo zmeniť ceny za poskytovanie sociálnych služieb. Je tam návrh na zvýšenie, keďže neboli upravované ceny za sociálne služby už niekoľko rokov. Podľa všetkého máme najlacnejšie sociálne služby spomedzi krajských miest, takže je tam zamýšľaná korekcia,“ uzavrel predseda Rady starostov.

Deviate zasadnutie mestského zastupiteľstva je po letnej pauze naplánované na 19. septembra.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre