Mestské kúpalisko Rumanova začne letnú sezónu už tento piatok

KošiceSpravodajstvo

Kúpalisko Rumanova v Košiciach otvoria v piatok (18.6.), kúpalisko Červená hviezda spustí  tohtoročnú letnú sezónu o týždeň neskôr.

Foto
Pre všetky košické mestské kúpaliská platí, že na nich môže byť do 27. júna maximálne 50 percent z ich kapacity 1200 návštevníkov / TASR

„Mestské kúpalisko Rumanova v Košiciach otvoria v piatok (18.6.), kúpalisko Červená hviezda spustí tohtoročnú letnú sezónu o týždeň nato," informoval námestník riaditeľa pre ekonomiku mestského podniku Tepelné hospodárstvo (TEHO) Štefan Ferencz. Kapacita kúpalísk bude zatiaľ obmedzená, mení sa aj cenník. Tretie mestské kúpalisko Triton zostáva mimo prevádzky aj tento rok.

Ako Ferencz pripomenul, Košice patria podľa aktuálne platného COVID automatu medzi tzv. žlté okresy. „Pre všetky kúpaliská v správe TEHO to znamená, že na nich môže byť do 27. júna maximálne 50 percent z ich kapacity 1200 návštevníkov,“ uviedol s tým, že počty návštevníkov sleduje turniketový systém. Ak by sa Košice dostali medzi tzv. zelené okresy, obmedzenia v súvislosti s kapacitou kúpalísk by už neboli v platnosti.

„Ďalšie obmedzenia nie sú, máme iba prijaté opatrenia týkajúce sa zvýšenej miery dezinfekcie priestorov, rúk, úpravy vody v bazénoch či znefunkčnení pitných fontánok resp. sušičov vlasov,“ doplnil Ferencz.

Čo sa týka cien, vstupné vzrástlo v priemere o 79 centov na kúpalisku Rumanova, na Červenej hviezde je to 1,08 eura. Do vstupného sa podľa jeho slov čiastočne premietol rast vstupných nákladov, a to najmä energií a minimálnej mzdy za posledné roky.

„TEHO zároveň zaviedlo systém zliav pre rodiny ako aj online nákup lístkov, ktoré z veľkej časti eliminujú dopady na tieto skupiny návštevníkov,“ doplnil.

Informácie o aktuálnej kapacite, teplote vody či počasí zverejňujú aj na webových stránkach týchto kúpalísk, ponúkajú tiež online stream z vybraných kamier.

Zdroj: TASR
 

Komentáre