Metropola Šariša získala prostriedky na športovú infraštruktúru

PrešovSpravodajstvo

Práce na zimnom štadióne by sa mohli začať ešte v tomto roku.

Mesto Prešov bolo úspešné v dvoch žiadostiach na príspevok z Fondu na podporu športu. Milión eur je vyčlenených na úpravu a zníženie energetickej náročnosti zimného štadióna a ďalších takmer 430-tisíc eur získal mestský futbalový klub 1. FC Tatran Prešov na rekonštrukciu areálu futbalovej akadémie. Spolu s finančnou podporou mesta si projekty vyžiadajú viac ako 2,5 milióna eur.

Obnova zimného štadióna vyrieši pretrvávajúce problémy s odvetrávaním celej budovy prostredníctvom novej vzduchotechniky.

„V období prevádzky zimného štadióna, teda od jari do zimy, nám situáciu komplikuje vlhký vzduch, ktorý sa do budovy dostáva cez netesnosti. Jeho vyparovaním dochádza k poškodzovaniu audiovizuálnej a svetelnej techniky, spôsobuje tiež koróziu oceľových konštrukcií. Práve tomu by mala zabrániť kvalitná vzduchotechnika, ktorou sa navyše podarí odvetrávať aj šatne a sociálne zariadenia. Zimný štadión takto posunieme na úroveň, ktorú si prešovskí hráči a fanúšikovia hokeja určite zaslúžia. Zároveň by sme chceli vymeniť aj časť kotolne, čím by sme dokázali znížiť celkovú energetickú náročnosť budovy a ušetriť mestskému rozpočtu ďalšie peniaze, uviedol primátor Prešova František Oľha.

Foto
Práce na štadióne by sa mohli začať ešte v tomto roku / Mesto Prešov

Mesto už vyhlásilo aj verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác, pričom vyhodnotenie je naplánované v najbližších dňoch. Predpokladá sa, že práce na štadióne by sa mohli začať ešte v tomto roku. Druhý grant získal futbalový klub, ktorého stopercentným vlastníkom je mesto.

„Projekt revitalizácie areálu futbalovej akadémie pre mládež  dofinancuje mesto z vlastného rozpočtu sumou viac ako 360-tisíc,“ uviedla samospráva.

Vďaka projektu sa podarí zrekonštruovať tribúnu, vybudovať nové šatne s rehabilitačnou linkou, osadiť nový umelý trávnik, ale aj nový rozvod vody areálu či novú kanalizačnú prípojku.

Komentáre