Metropola východu dostala výnimku z druhého kola celoplošného testovania. Košičania však chcú získať nový certifikát

KošiceArchívCeloplošné testovanie 2020

Samospráva zriadila tri odberné miesta.

Napriek tomu, že druhého kolo celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 sa Košíc netýka, mesto zriadilo tri odberné miesta, kde sa môžu občania bezplatne otestovať. Samospráva eviduje pomerne veľký záujem o testovanie:

„Najväčší záujem bol ráno na parkovisku pri magistráte. Ľudia stáli v dlhom rade. Na ostatných miestach bolo čakanie trošku menšie. Čakacie doby sa pohybovali od jednej hodiny v mestskej časti (MČ) Nad jazerom až po vyše dve hodiny pri magistráte,“ uviedol hovorca mesta Košice Vladimír Fabian s tým, že niekoľko ľudí čakalo v rade ešte pred otvorením odberných miest, ale situácia nie je porovnateľná s minulou sobotou (31.10.):

„Ľudí na testovanie chodí menej a takisto je aj menej odberných miest.“

Foto
Testovanie pri magistráte / RÁDIO KOŠICE

Vzhľadom na to, že mesto v uplynulých dňoch dostalo desiatky žiadostí o zriadenie odberných miest, samospráva očakávala záujem občanov. Fabian dodal, že neplánujú navýšiť ich počet:

„Všetky sú nákladovo v réžii mesta. To zabezpečuje aj zdravotnícky personál, aj administratívnych pracovníkov.“

Košičania sa môžu dať otestovať v MČ Nad Jazerom vo Výmenníku Važecká a na parkovisku pri obchodnom centre na ulici Napájadlá 1/D. Tretie odberné miesto sa nachádza v MČ Západ na parkovisku pri Magistráte mesta Košice.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre