Metropola východu hostí Festival malých komorných telies

KošiceZaujímavosti

Súčasťou programu je aj spoločný workshop.

Do Košíc dnes pricestovali desiatky mladých hudobníkov zo základných umeleckých škôl (ZUŠ) z celého Slovenska, ktorí sa zúčastnia druhého ročníka Festivalu malých komorných telies. Celkovo ide o 26 komorných telies z 13 slovenských ZUŠ. Cieľom súťažnej prehliadky neprofesionálnych komorných telies detí a mládeže je prezentovať umeleckú činnosť ZUŠ.

„Komorné zoskupenia poskytujú deťom a mládeži možnosť rozvíjať hru na nástroji, stretávať sa a spoločne muzicírovať, a tak plnohodnotne a efektívne využívať voľný čas. Vytvárajú si tým pozitívny vzťah ku komornej hudbe a nekomerčnému hudobnému umeniu,“ povedal zástupca Spojenej školy sv. košických mučeníkov pre ZUŠ Igor Dohovič.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Festival okrem iného ponúka aj možnosť vymieňať si svoje skúsenosti v oblasti hudby a nadviazať spoluprácu s inými hudobnými školami či prezentovať prácu neprofesionálnych hudobných telies verejnosti. Žiaci ZUŠ budú súťažiť v kategóriách duo až noneto a malý súbor, ktoré budú rozdelené podľa veku. Novinkou je kategória pre učiteľov, ktorí sa aj vďaka tomu môžu udržiavať v aktívnej umeleckej činnosti. Súčasťou programu je aj spoločný workshop či sobotňajší (18.5.) vzdelávací seminár hry na flautu.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre