Metropola východu ožíva sakrálnym umením

KošiceKultúra

Ide o podujatie s dlhoročnou tradíciou.

Festival sakrálneho umenia po pandemickej prestávke opäť ponúka Košičanom aj návštevníkom pestrú škálu koncertov, výstav, diskusií či súťaží. Viceprimátorka Lucia Gurbáľová pre Košice Online uviedla, že v  rámci tohto podujatia si pripomíname aj tretie výročie vyhlásenia svätej Alžbety za patrónku mesta Košice, s čím súvisí aj jedna z charitatívnych akcií:

„V tejto súvislosti ponúkame Košičanom aj účasť na charitatívnej akcii v piatok 11. novembra od 13.00 hod. na Alžbetinej ulici. Budeme ponúkať Polievku svätej Alžbety, výťažok z ktorej poputuje ľuďom v núdzi.“

Toto podujatie je okrem iného výnimočné aj svojou dlhoročnou tradíciou, keďže ide o 32. ročník festivalu, čo potvrdila aj Gurbáľová:

„Košický Festival sakrálneho umenia je výnimočný a jedinečný nielen v tom, že je to už 32. ročník a že má významnú tradíciu, ale najmä v tom, že sa pri zložení programu vždy spájajú všetky cirkevné spoločenstvá a náboženské hnutia, ktoré pôsobia na území mesta Košice, a to je vzácne a výnimočné.“

Foto
Otvárací koncert festivalu v Kostole Najsvätejšej Trojice / Mesto Košice

Súčasťou programu sú aj Spevy z Taizé, slávnostná odpustová bohoslužba či koncert pri príležitosti 30. výročia vzniku Zboru svätej Cecílie.

„Vrcholom programu Festivalu sakrálneho umenia bude Ekumenický koncert v Evanjelickom kostole na Mlynskej ulici 23 v nedeľu 13. novembra od 17.00 hod. Bude účinkovať Chválospev – spevácky zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, Debora – spevácky zbor Apoštolskej cirkvi, Laudate Dominum – spevácky zbor pri Maďarskom reformovanom cirkevnom zbore v Košiciach, Kňazský zbor Košickej eparchie a Spevácky zbor svätej Faustíny,“ uzavrela Gurbáľová.

Komentáre