Metropolou východu sa bude ozývať hudba svetoznámych skladateľov

KošiceKultúra

Predstaví sa mladý český umelec.

Košice v týchto dňoch ožili kultúrou našich severozápadných susedov. Aj keď sa prvé podujatia festivalu Dni českej kultúry uskutočnili už pred mesiacom, oficiálny úvodný koncert je naplánovaný až na dnešný podvečer.

„Pre otvárací koncert jubilejného 30. ročníka Dní českej kultúry vo Východoslovenskej galérii sme tentoraz v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice zvolili klavírny recitál vynikajúceho mladého českého klaviristu Matyáša Nováka. Košickému publiku nie je tento sympatický mladý umelec neznámy, mohli ho počuť pred niekoľkými rokmi tiež v programe Dní českej kultúry,“ uviedla predsedníčka Českého spolku v Košiciach Dagmar Takácsová.

Foto
V Košiciach sa predstaví mladý český umelec / Lenka Hatasova

Novák je víťazom mnohých národných aj medzinárodných súťaží. Koncertoval doma, ale aj v Thajsku, USA a Číne. Publikum v metropole východu tak čaká bohatý a kvalitný hudobný program.

„V jeho podaní odznejú skladby Bedřicha Smetanu, Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta a Jána Levoslava Bellu. Rovnaký koncert si vypočujú nasledujúce dva dni tiež poslucháči v Starej Ľubovni a v Michalovciach,“ doplnila Takácsová.

Program s klasickou hudbou bude pokračovať aj o týždeň, a to koncertom s názvom Tri storočia v českej hudbe.

Komentáre