Metropolou východu sa bude ozývať organová hudba

KošiceKultúra

Festival potrvá do konca septembra.

Dnes sa v Košiciach začína 52. ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola (MOFIS). Otvárací koncert odohrajú v novej lokácii festivalu - v Synagóge na Zvonárskej ulici. Štátna filharmónia Košice (ŠfK) ako hlavný organizátor pozýva na sériu koncertov.

„Počas aktuálneho 52. ročníka MOFIS-u návštevníci zistia, ako znie organ v Synagóge a či sa dá na organovú hudbu aj tancovať. Hlavnou témou podujatí je organová improvizácia a návštevníci ju môžu interaktívne zažiť na vlastnej koži. Záver festivalu ponúkne nevšedný hudobný maratón, ktorý otvára dvere pre širokú verejnosť a návštevníci tak môžu počas jedného večera vstúpiť nielen do štyroch košických chrámov, ale aj do tajov organovej hudby,“ uviedla PR manažérka ŠfK Lucia Radzová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Cieľom podujatia je predstaviť kráľovský nástroj v najrozličnejších podobách – od malých prenosných pozitívov po veľké historické organy v kostoloch. Festival potrvá do konca septembra a okrem Košíc zavíta napríklad aj do Prešova, Sabinova či Markušoviec.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre