Michal Kaliňák vstupuje do strany Hlas-SD

SlovenskoSpravodajstvo

Doteraz pôsobil v ZMOS-e.

Michal Kaliňák vstupuje do mimoparlamentnej strany Hlas-SD, kde bude pôsobiť ako expert pre samosprávy. Doteraz zastával post ústredného riaditeľa kancelárie a hovorcu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), v tejto funkcii končí ku koncu marca.

Kaliňák poukázal na nedostatočnú komunikáciu a riešenie problémov samospráv zo strany súčasnej vlády:

„Práve preto som prijal ponuku od jedinej politickej strany, ktorá to so samosprávami myslí úprimne a vážne. Prijal som ponuku preto, aby som v politike mohol pomáhať, a to najmä samosprávam, aby som mohol meniť to, čo je potrebné, čo je nevyhnutné a čo je nutné.“

Foto
Kaliňák bude v strane pôsobiť ako expert pre samosprávy / TASR

Dodal, že strana chce po úspešných parlamentných voľbách zastaviť chaos smerom k obciam a mestám, stabilizovať situáciu a podporiť koordinovaný rozvoj samospráv. Navštíviť chce každý okres.

„Budeme hovoriť o tom, akými krokmi posunúť krajinu dopredu a samosprávy k výraznejšiemu rozvoju,“ povedal Kaliňák.

Svoje rozhodnutie odísť zo ZMOS-u potvrdil tento týždeň. Uviedol, že pred rokom v marci avizoval na rade združenia, že ak sa veci nezmenia, nebude mať jeho ďalšie pôsobenie v združení hlbší zmysel. Vo vlaňajších spojených komunálnych voľbách s podporou Hlasu-SD a ďalších strán kandidoval na predsedu Prešovského samosprávneho kraja.

 

Zdroj: TASR

Komentáre