Michalovce ožili folklórom. Šesťdesiaty ročník Zemplínskych slávností priniesol bohatý program

VýchodKultúra

Ako vyzeral pracovný týždeň na dedine?

Tento víkend v Michalovciach patrí folklóru. V meste včera (9.8.) odštartoval jubilejný šesťdesiaty ročník Zemplínskych slávností. Organizátori si pre návštevníkov pripravili pestrý program plný spevu a tanca. Dedinské folklórne skupiny z okolia Michaloviec vystúpia dnes (10.8.) dopoludnia v programe s názvom Zo zemplinskich valalov. Popoludní sa bude už tradične tancovať Karička. „Stačí sa zaregistrovať a pripojiť sa k tancujúcim folklóristom i nefolklóristom okolo Fontány lásky na námestí,“ uviedla odborná referentka komunikácie a kultúry mesta Michalovce Adela Kalaninová.

Foto
Zemplínske slávnosti / Mesto Michalovce

Návštevníci podujatia budú môcť prostredníctvom vystúpení folklórnych súborov spoznať, ako vyzeral pracovný týždeň na dedine. Rómskymi tancami sa divákom predvedú deti zo Základnej školy v Pavlovciach nad Uhom, Folklórny súbor Zemplín a Folklórny súbor Svojina v programe Amaro kheliben. Pozvanie organizátorov prijali aj zahraniční hostia, Detský a mládežnícky folklórny súbor Holúbek z Českej rebupliky a Folklórny súbor Ardealul z Rumunska, ktorí vystúpia už podvečer. Na pódiu sa predstaví aj Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice. Novinkou jubilejného ročníka je prehliadka vývoja krojov z regiónu Zemplín. Sobotňajšie vystúpenia uzatvorí michalovský folklórny súbor Jurošík.

Program v nedeľu sa začne svätou omšou v rímskokatolíckom Kostole narodenia Panny Márie za účasti folklóristov. Popoludní vystúpia detské folklórne súbory Holúbek, Jurošík, Zemplínik a Lipovček. Jubilejný šesťdesiaty ročník Zemplínskych slávností bude ukončený večerným galaprogramom.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre