Michalovce prehrali v Trnave, Slovan jesenným majstrom

SlovenskoŠport

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v dohrávke 16. kola Fortuna ligy nad MFK Michalovce 4:1. "Červeno-čierni" išli do vedenia už v 4. minúte, keď po rohu hlavou otvoril skóre Taiwo. Druhý gól pridal Daniel, keď zblízka udal správny smer Ivánovej strele po zemi. Krátko pred prestávkou Taiwo tretím trnavským gólom de facto rozhodol o víťazovi.

Foto
Hráč Trnavy Lukáš Štetina a hráč Michaloviec Lukáš Jánošík  / TASR

Michalovciam nepomohlo ani frontálne trojnásobné striedanie ešte pred odchodom do kabín, krátko po zmene strán totiž Daniel pridal strelou spoza pokutového územia štvrtý gól „andelov“. Hostia sa po tomto momente osmelili, ale dokázali už iba korigovať v závere Petrikom, ktorý po akcii Mendeza dorazil zblízka loptu do siete. Trnavčania budú zimovať tretí, ôsmu pozíciu Michaloviec ešte môžu ohroziť Zlaté Moravce v prípade víťazstva v dohrávke na pôde Ružomberka.

dohrávka  16. kola Fortuna ligy:
      Spartak Trnava - MFK Michalovce 4:1 (3:0)
      Góly: 4. Taiwo (Procházka), 14. Daniel (Iván), 39. Taiwo, 49. Daniel (Oseni) – 87. Petrík: Rozhodovali Ruc – Halíček, Kuba – Dohál, ŽK: Njie, Kotula (obaja Michalovce)
      Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina (46. Ujlaky), Čurma, Bolaji – Iván, Savvidis (59. Paur), Procházka (46. de Azevedo), Oseni, Daniel (59. Baba) – Taiwo (59. Boateng).
      Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Kotula (81. Ranko), Mendez – Begala, Njie (40. Slebodník), Perez - Vico – Marcin (69. Petrík), Kanu (40. Žofčák), Jánošík (40. Záhradník)

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Mali sme výborný vstup do zápasu, teší ma, že chalani boli dobre nastavení. Vedeli sme o čo, hráme, že potrebujeme do tabuľky tri body. Chceli sme byť koncentrovaní, boli sme aj poučení zo vzájomného pohárového zápasu. Dobre sme kombinovali, podarilo sa nám dať góly, boli sme efektívni, ešte aj ďalšie šance sme nevyužili. Nepamätám si veru polčas, že by sme viedli trojgólovým rozdielom. Potom sa nám išlo ľahšie do druhého polčasu, mohli sme dať šancu aj viacerým chalanom. Po zmene strán to už bolo rozhárané, zápas stratil iskru a tempo. Prvé dejstvo ale bolo z našej strany veľmi dobré, zaslúžene sme vyhrali.“
Richard Höger, asistent trénera Michaloviec: „Zápas sa skončil pre nás veľmi rýchlo, kolega Michal Gašparík by vedel povedať, kedy mali takýto ľahký zápas, že im stačilo nejakých 30 minút a bolo rozhodnuté. Bez nastavenia a základu, ktorý tvorí herný výkon sme nemali v Trnave dnes šancu. Tri góly sme dostali po štandardkách, to nechcem nič zľahčiť ani ospravedlniť. Škoda, že sme si týmto zápasom pokazili celkom sľubný záver jesene. Dnes sme si v podstate nič iné nezaslúžili. Ak sa budem snažiť nájsť pozitívum, Petrik dal prvý ligový gól, ale keď zišiel z ihriska, povedal, že nám to nie je nič platné. Trnava zaslúžene vyhrala, blahoželám im k trom bodom.“

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad ViOnom Zlaté Moravce-Vráble 4:1 a prezimujú na čele tabuľky. Druhý DAC Dunajská Streda stráca na obhajcu titulu štyri kolá pred koncom základnej časti najvyššej súťaže tri body. V druhý februárový víkend sa oba tímy stretnú v šlágri na Žitnom ostrove v rámci prvého jarného kola.

dohrávka 10. kola Fortuna ligy:
      ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (2:1)
      Góly: 24. Weiss ml., 43. Čavrič, 62. Kašia, 86. Zmrhal - 37. Mondek. Bez kariet. Rozhodovali: Marhefka - Vitko, Čajka, 2836 divákov.
      Slovan: Chovan - Hrnčár, Kašia, De Marco, Zmrhal - Kucka (78. Agbo), Kankava - Čavrič (89. Medved), Weiss ml. (46. Lovat), Green (79. Šaponjič) - Ramirez (69. Mustafič)
      ViOn: Lukáč - Suľa (48. Pinte), Pintér, Šuvalija, Čonka - Duga (82. Toml), Almeida, Ďubek (60. Brenkus), Mondek, Múdry - Niarchos

DAC Dunajská Streda zvíťazil nad MFK Ružomberok 1:0. O triumfe domácich rozhodol v 23. minúte strelou k žrdi Sebastian Nebyla. Hostia dohrávali s desiatimi, v 62. minúte musel ísť po faule na Panamčana Rodolfa Blackmana predčasne do kabín Alexander Mojžiš. DAC prezimuje na druhom mieste tabuľky s trojbodovou stratou na Slovan Bratislava.

dohrávka 11. kolo fortuna ligy:
      DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
      Gól: 23. Nebyla. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Kmec – Smolák, ŽK: Nebyla, Kružliak - Zsigmund, ČK: 62. Mojžiš (Ružomberok), 4404 divákov
      DAC: Petráš – Brunetti, Pinto, Kružliak, Blackman (73. Szánthó) – Dimun, Kalmár (73. Veselovský), Andzouana – Nebyla (85. Ramadán), Krstović (90+4. Muhamedbegovic), Gavrić (85. Fazlagić).
      Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák (89. Tučný) – Morong (73. Luterán), Chrien, Lichý (65. Malý), Zsigmund – Bobček (46. Kelemen), Gerec (73. Mrva).