Michalovce utrpeli na záver sezóny debakel

VýchodŠport

Futbalisti MŠK Žilina si udržali druhú priečku v konečnej tabuľke Fortuna ligy, keď v záverečnom 5. kole nadstavby zdolali doma Michalovce jednoznačne 5:0.

Zemplínčanom sa na záver sezóny nedarilo / TASR

Pod Dubňom sa s profesionálnou hráčskou kariérou definitívne rozlúčil dlhoročný líder Žiliny, Banskej Bystrice a v minulosti aj člen kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Viktor Pečovský. Hral do 13. minúty a na konte tak má 422 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži, čím sa nemôže pochváliť žiadny iný hráč.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)
      Góly: 13. Iľko, 29. Paur, 53. Sluka, 64. Bernát, 74. Ďuriš. Rozhodovali: Smolák - Benko, Žákech, ŽK: Neofytidis (Michalovce), 1458 divákov
      Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Bernát, Pečovský (13.Gono), Myslovič – Ďuriš, Paur (55. Kurminowski), Iľko (68. Bichakchyan)
      Michalovce: Dráb – Konstantinidis, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Kvocera (71. Pásztor), Neofytidis, Begala (76. Lukčo), Popovits – Hovhannisyan (60. Diarra)

O prvú väčšiu šancu sa z veľkej diaľky zaslúžil práve s kariérou sa lúčiaci Pečovský. Jeho pokus letel tesne nad bránu Tomáša Drába. Prvý gól prišiel v 12. minúte. Bernátovu strelu spoza pokutového územia Dráb len vyrazil pred seba a Iľko jeho strelu dorazil do siete. Za potlesku postojačky následne Viktor Pečovský opustil ihrisko, keď ho vystriedal Gono. V 17. minúte mal po Vallovom centri na hlave gól Paur, Dráb však jeho pokus vytiahol mimo bránu. Vyrovnať mohli hostia v úvode 19. minúty, keď po rýchlom centri zľava hlavičkoval Hovhannisyan, avšak v behu nestihol loptu lepšie umiestniť. V tej istej minúte to skúšal na druhej strane v dobrej šanci Myslovič, jeho pokus však Dráb bez problémov pokryl. Po súvislejšom tlaku sa v 29. minúte dostali Žilinčania do dvojgólového vedenia. Vynikajúcu akciu zľava a prihrávku Bernáta zakončil do prázdnej brány zblízka Paur. V 33. minúte už to mohlo byť 3:0. Iľko však z tesnej blízkosti napálil len do gólmana hostí a z dorážky Bernát tesne minul pravú žrď. Po jednom z protiútokov sa k strele zo strednej vzdialenosti dostal Kvocera, jeho pokus z 36. minúty Petráš len vyrazil nad. Do šatní tak odchádzali oba tímy za stavu 2:0.

Druhý polčas začal za výdatného dažďa. Gonov pokus v 48. minúte z diaľky vyrazil Dráb na roh. V 53. minúte zvýšili domáci vedenie, keď po priamom kope Bernáta s prekvapivou rozohrávkou skóroval tvrdou strelou Branislav Sluka. V 64. minúte dal o sebe vedieť Diarra. Po jeho peknej akcii to skúšal technicky Popovits, ale prestrelil. Už o pár sekúnd sa však znova tešili domáci zásluhou Bernáta, keď sa najprv cez obranu preštrikoval Vallo a následne nacentroval Ďuriš. Proti strele z voleja už Dráb nemal šancu. V 71. minúte sa opäť pripomenuli domáci, keď strela Ďuriša spoza pokutového územia skončila tesne nad bránou. Ďalší pokus mal o necelé 3 minúty neskôr, keď prihrávku po zemi od Sluku zľava nenamieril presne. Do tretice sa mu to však v 74. minúte podarilo, keď hlavou zužitkoval center Valla. 5:0. V 83. minúte sa odhodlal k strele z diaľky Bichakchyan, tá však skončila pár centimetrov od pravej žrde. Z následného protiútoku neskončil v bráne sympatický pokus z diaľky od Popovitsa. Domáci sa v závere ešte snažili zvýšiť svoje vedenie, v 87. minúte vyrážal Myslovičovu bombu Dráb. V minútovom nadstavenom čase sa už nič nestalo a domáci tak vyhrali 5:0.

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Ja si myslím, že dnes sme ukázali kus pekného futbalu. Boli sme priamočiari, snažili sme sa nabiehať, byť celý čas v ponuke. Podľa mňa sme hrali moderný futbal, na ktorý sa dá pozerať. Dúfam, že cesta, ktorú sme si spoločne vybrali, bude mať úspešné pokračovanie a tí hráči ostanú spolu a môže z toho byť v budúcnosti jedno veľmi dobré mužstvo."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Žilina vyhrala zaslúžene, ale my sme im k tomu ľahkému víťazstvu pomohli svojim výkonom. Určite bez nasadenia, bez súboja nemôžeme s nikým vyhrať. Opakujú sa nám zápasy, v ktorých inkasujeme po hrubých individuálnych chybách, ale musíme to hodiť za hlavu. V utorok nás čaká zápas play off a na to sa teraz musíme sústrediť."

Záverečné 5. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy
      skupina o titul:
      Slovan Bratislava - Spartak Trnava 0:0
      Rozhodovali: Chmura - Bobko, Weiss, ŽK: Bambidele, Yao, Horvát (všetci Spartak), 6250 divákov
      Slovan: Greif - Lovat, Bajrič, Božikov, Medveděv – De Kamps (69. Nono), Rabiu – Weiss - Ratao, Medved (83. Strelec), Čavrič (58. Moha)
      Spartak: Kamenár – Turňa, Izuchukwu, Moenza - Tzandaris - Cabral, Gamboš, Benovič (60. Horvát), Yao - Vukojevič (79. Nsumoh), Bambidele (90.+ Kotlár)

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
      Gól: 81. Ramirez. Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Hrmo, ŽK: Madleňák - Balič, Kalmár, Blackman, 848 divákov
      Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Jonec, Holub – Ďungel, Mir. Almaský (63. Kochan), Zsigmund (74. Kmeť), Takáč, Madleňák – R. Kružliak, Regáli (58. Gerec)
      Dunajská Streda: Jedlička – Malý, D. Kružliak, Davis – Njie – Schäfer, Fábry (74. Sharani), A. Balič – Divkovič (46. Blackman), Kalmár (88. Šimčák), Ramirez

skupina o udržanie sa:
      FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)
      Gól: 13. Mészáros. Rozhodovali: Straka - Ádám, Mihalík, ŽK: Grozdanovski, Mihálik, Sloboda - Morong, Rorič, Špehar, Ba, Mečiar, Dabó, 1100 divákov
      ViOn: Pindroch – Hrnčár, Haspra, Tóth, Orávik - Henrique, Grozdanovski, Sloboda, Kovaľ (55. Švec) – Ďubek (65. Mihálik) – Mészáros (77. Cmiljanič)
      Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Ba, Dabó – Rorič, Adekuoroye (68. Jarovič) – Iván (78. Mečiar), Pankaričan (64. Potoma), Vuk – Špehar

AS Trenčín - FC Nitra 0:3 (0:0)
      Gól: 67. Faško, 74. Ristovski, 78. Podhorin. Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Poláček, ŽK: Nielson, Mazanovský (obaja Trenčín), 253 divákov
      Trenčín: Šemrinec - Slávik, Mazanovský, Nielson, Comvalius - Roguljič (60. Kadák), El Mahdioui, Corryn (81. Zubairu) - van Kessel, Čatakovič (67. Depetris), Ghali
      Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, Němčaninov, Magda - De Jesus Nascimento, Kóša (78. Hambálek) - Fabiš (67. Šefčík), Faško (88. Danek), Chobot - Ristovski

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Senica 1:0 (1:0)
      Gól: 42. Abrahám. Rozhodovali: Glova – Bednár, Jánošík. ŽK: Weir – Akinyoola, Duda, Didiba, Yenne, Addo, Eneji, Vorel, diváci neuvedení
      Pohronie: Jenčo – Hatok, Dzurík, Chríbik, Župa – Blahút (83. Pellegrini), P. Mazan, Weir, Badolo – Matić, Abrahám (64. M. Mikuš)
      Senica: Vorel – Buchel, Lukáčik, Didiba, L. Kučera – Yenne (87. Buchel), Addo, Totka, Eneji – Akinyoola (66. F. Černák), Duda