Michalovské "líšky" prišli o sedemzápasovú bodovú sériu

VýchodŠport

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v dohrávke 8. kola Tipos extraligy s HKM Zvolen 3:5.

Brankár Tomáš Tomek pred zvolenským obrancom T. J. Melanconom / KOŠICE ONLINE

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Zvolen 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)

Góly: 10. Hickmott (McCormack, Šoltés), 42. McCormack (Lalancette), 48. Korhonen (Takáč, Mihálik) – 4. Halama (Melancon, Nuutinen), 19. Chlepčok (Kubka, Bondra), 20. Melancon (Nuutinen),  49. Chlepčok (Marcinek, Ivan), 60. Bondra (Betker). Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Štefík - Bogdaň, Beniač. Bez divákov.

Michalovce: Tomek - Zekucia, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Mudrák, Louis - Hickmott, Lalancette, Šoltés - Bartánus, Suja, Takáč - Korhonen, Erkinjuntti, Regenda - Mašlonka, Galamboš, Torok - Chalupa
Zvolen: Trenčan - Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gajdoš, Hatala - R. Bondra, Jedlička, Kolenič - Zuzin, Halama, Nuutinen - Marcinek, Tibenský, Chlepčok - Ďuriš, Gubančok, Meliško.

V prvej tretine na ľade dominovali hostia. Tí sa mohli ujať vedenia hneď v druhej minúte, Chlepčok ale sám pred Tomekom mieril iba do jeho betónov. O dve minúty neskôr ale počas presilovky už Marko Halama otvoril skóre. Michalovčania zapli na vyššie obrátky, čoho dôsledkom boli šance Toroka a Šoltésa, s ktorými si ale Trenčan vo zvolenskej bráne poradil. Inkasoval až v desiatej minúte, kedy Hickmott tečoval do siete strelu McCormacka. Keď sa už zdalo, že prvá tretina skončí remízou v devätnástej minúte tečoval puk do siete Ján Chlepčok. A keďže si domáci zobrali pri jeho góle neúspešný challenge, hneď na to hrali Zvolenčania presilovku a Melanconove nahodenie si do vlastnej bránky zrazil Vladimír Mihálik. Michalovčania sa mohli do zápasu vrátiť v druhej tretiny v presilovkách, ktoré ale zahrali zle. Najskôr pri vylúčení Hraška presilovku zahrali veľmi staticky a podobne na tom boli aj v ďalšej prevahe, keď hrali 95 sekúnd dokonca presilovku o dvoch hráčov. Ani v nej ani raz neohrozili Trenčanovu bránku. Prevahu o jedného hráča nevyužili ani Zvolenčania, ktorí však predsa mohli skórovať.

V tretej tretine sa obraz hry zmenil. Michalovčania vybehli na svojho  súpera, z čoho pramenila presilovka po faule Betkera. Tú využil  McCormack na kontaktný gól. Od tohto momentu domáci zavreli svojho  súpera do pásma a vytvárali si jednu šancu za druhou. Vyrovnávajúci gól visel na vlásku a dosiahol ho v 48. minúte Ville Korhonen, na čo lavička Zvolena automaticky reagovala oddychovým časom. Domáci sa dlho z vyrovnaného stavu netešili. Po hrubej defenzívnej chybe sa dostal k puku Chlepčok a sám pred Tomekom nezaváhal. Od tohto momentu Zvolenčania krvopotne bránili víťazstvo, ktoré nakoniec aj získali. V poslednej minúte počas power-play ho pečatil Radovan Bondra.

Galéria k článku

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:3 pp a sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Urbánek (O'Donell, Bortňák), 10. Bortňák (Urbánek), 30. Jendek (Sersen), rozh. sam. nájazd Urbánek - 7. Bezúch (Ackered), 28. Reddick (Okuliar, Chromiak), 29. Hecl (Bezúch). Rozhodovali: Kalina, T. Orolín – J. Konc ml., Durmis, vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Slovan: Parks – Beňo, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Ališauskas, Maier – O'Donnell, Kytnár, Šišovský – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Jendek, Urbánek, Ožvald – Lepskii, Lukošík, Uram

Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Švec, Starosta, Rehuš, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Chromiak, Kettunen, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Kukuča, Haščák, Sádecký – Ferényi

Zdroj: TASR, foto KOŠICE ONLINE