Miera šírenia koronavírusu v Londýne klesla o 80 percent

EurópaKoronavírus

Je to vďaka prijatým opatreniam a lockdownu.

Výskumníci z Kráľovskej univerzity od 4. do 13. februára otestovali 85-tisíc ľudí po celom Anglicku. Zistili, že pozitívny bol približne 1 človek z 200 ľudí, čo je pokles o dve tretiny v porovnaní s tohtoročným januárom. Počet nakazených v Londýne za uplynulý mesiac klesol o 80 percent. Šírenie ochorenia COVID-19 spomalili prijaté opatrenia, ktoré boli zavedené v rámci lockdownu.

Pokles počtu infikovaných bol zaznamenaný po celej krajine, ale najvýraznejší bol v Londýne, pričom koncom minulého roka sa tam odhalila nová a nákazlivejšia mutácia koronavírusu. V januári bola infikovaná 1 osoba z 30 ľudí. Údaj teda klesol na približne 1 človeka zo 185 otestovaných.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Tamojší minister zdravotníctva Matt Hancock uviedol, že pokles v prípadoch nákazy je povzbudzujúci, ale nesmú poľaviť v opatrnosti. Británia je jednou z najviac zasiahnutých krajín v Európe. Od prepuknutia pandémie registruje vyše 118-tisíc úmrtí. Stále je tam v platnosti lockdown a realizuje sa hromadné očkovanie obyvateľov, ktoré má najrýchlejšie tempo na kontinente. Prvú dávku vakcíny doposiaľ dostalo približne 16 miliónov ľudí, čo je asi štvrtina obyvateľov krajiny.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre