Milému chýbajú góly, snaží sa ísť šťastiu oproti

KošiceŠport

Po víťazstve v Liptovskom Mikuláši si košickí hokejisti v pondelok ráno zatrénovali a potom si užili deň voľna. Pred piatkovým domácim súbojom proti Trenčínu prebieha príprava v pohodovej atmosfére, veď „oceliari“ zabodovali v štyroch zápasoch v rade a na šieste Michalovce strácajú iba jeden bodík.

Foto
Juraj Milý v streleckom náprahu / KOŠICE ONLINE

„Je to celkom dobré. V Mikuláši sme sa trochu potrápili, ale tam sa hrá ťažko a boli to cenné dva body. Pre nás je teraz dôležité každé víťazstvo a teraz nás čaká typický šesťbodový zápas proti Trenčínu. Pripravujeme sa tak, aby sme ho zvládli,“ rozhovoril sa útočník Juraj Milý.

Po odohraní 24 zápasov má odchovanec prešovského hokeja na svojom konte iba jediný gól. Ten strelil práve v prvom zápase proti Trenčínu (1:0). Pred druhým vzájomným súbojom proti Dukle preto pochopiteľne verí, že bude mať podobné šťastie.

„Bodaj by! Hlavné však je, aby sme vyhrali,“ zdôraznil 24-ročný útočník. Ako však priznal, strelecké suchoty trvajúce od 17. novembra ho už začínajú trápiť. „Nie som s tým spokojný. Gólov malo byť určite viac a ako útočník chcem tímu pomáhať aj v tomto smere. V tréningoch však pracujem naplno a snažím sa ísť šťastiu oproti. Verím, že to už zlomím.“

Hokej je však tímová hra a pokiaľ sa mužstvu darí, tolerujú sa strelecké nezdary oveľa ľahšie. „To je pravda. V našom tíme má každý svoju rolu. V rámci tretieho a štvrtého útoku sa snažíme bojovať, prvé dva útoky to ťahajú strelecky. Je mi však jasné, že gólovo by sme mali pomôcť všetci, pretože našim lídrom sa nemusí dariť v každom zápase.“

Foto
Juraj Milý po góle - v tejto sezóne sa tak stalo iba raz / KOŠICE ONLINE

Košičania ešte v novom roku neprehrali a vykročili tak ideálnym spôsobom do intenzívneho januára. Ten je často označovaný z pohľadu pozícií pred playoff za kľúčový a „oceliarov“ v ňom čaká ešte ďalších sedem zápasov.

„Je to dôležitý mesiac a dúfam, že ho zvládneme tak, aby sme mali pred play-off nejakú výhodnejšiu pozíciu. Faktom však je, že liga je veľmi vyrovnaná. Súpera si preto nevyberiete a podstatné bude zabrať v kľúčovej fáze sezóny,“ upozornil Milý.

Na zápas proti Trenčínu sa Košičania tešia o to viac, že pôjde iba o druhé vzájomné meranie síl s „vojakmi“ v tejto sezóne. Proti Popradu, Michalovciam a Miškovcu už pritom odohrali po štyri stretnutia.

„Neviem či to tak urobili kvôli sviatočnému obdobiu, ale pre nás to nebolo ľahké. Nie je totiž sranda hrať takto často proti silným tímom Popradu a Michalovciam. Na druhej strane sme však ukázali, že s nimi dokážeme hrať vyrovnané zápasy a to je povzbudivé,“ skonštatoval útočník HC Košice Juraj Milý pre košiceonline.sk a v súvislosti s piatkovým domácim duelom proti Trenčínu dodal: „Majú výborné a korčuliarske mužstvo. Vždy sa hrá proti nim ťažko a opäť to môže byť o jednom góle. Ja samozrejme verím, že ho strelíme my.“

Komentáre