Miroslav Dufinec chce pokračovať v práci pre Michalovčanov

VýchodVoľby 2026

Program a kandidátov na poslancov predstaví čoskoro.

Súčasný primátor Michaloviec Miroslav Dufinec sa bude v októbrových spojených voľbách znova uchádzať o hlasy občanov ako kandidát strany Smer-SD s podporou Hlasu-SD. Zároveň o tom rokuje aj s SNS, ktoré ho podporila pred štyrmi rokmi. Dufinec je otvorený aj spolupráci s ďalšími politickými subjektmi:

„V samospráve štyri roky nestačia. Aj keď je táto práca psychicky aj fyzicky náročná, každý úspech vás ženie dopredu. Cítim veľkú zodpovednosť, ale aj energiu na to, aby som sa opäť uchádzal o dôveru Michalovčaniek a Michalovčanov a mohol pokračovať v tom, čo sme začali.“

Prioritou Dufinca je pokračovanie v revitalizácii sídlisk a medziblokových priestorov, riešenie parkovacej politiky, rozvoj mestskej hromadnej dopravy a cyklotrás, modernizácia mestských budov, základných a materských škôl či investície do športovej infraštruktúry:

„V rámci hokeja sme veľmi úspešné mesto, ale sme jediné zo všetkých, ktoré hrajú extraligu, kde je len jedna ľadová plocha. Je tu preto aj zo strany štátu veľká podpora, aby sme tréningovú halu vybudovali.“

Foto
Miroslav Dufinec chce obhájiť post primátora Michaloviec (Ilustračná fotografia) / TASR

Dufinec plánuje opravovať športoviská v školských areáloch, modernizovať verejné osvetlenie, zrealizovať výstavbu domu smútku či pripraviť nájomné byty cez Štátny fond rozvoja bývania. Podľa jeho slov to nemá byť sociálne bývanie, ale byty pre mladých lekárov, zdravotné sestry či rodiny, ktoré chcú ostať v Michalovciach. Program a kandidátov na poslancov plánuje predstaviť čoskoro.

Vedenie metropoly Zemplína chce prevziať aj Miroslav Vidovenec, ktorý je nezávislým kandidátom s podporou Progresívneho Slovenska, Demokratov, SaS, Hnutia Slovensko a KDH.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre