Miroslava Výboha obžalovali za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku

SlovenskoSpravodajstvo

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na podnikateľa Miroslava Výboha obvineného v rámci kauzy Mýtnik III, informovala hovorkyňa pezinského súdu Katarína Bednáriková.

Foto
Oligarcha Miroslav Výboh, na ktorého je od októbra vydaný medzinárodný zatykač sa momentálne zdržiava mimo Slovenska  / SITA

Vec bola pridelená zákonnému sudcovi Špecializovaného trestnŕho súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Ako ďalej uviedla hovorkyňa, obžaloba bola podaná za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Miroslav Výboh je aktuálne v zahraničí. Bol na neho v prvej polovici augusta vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Podnikateľ je obvinený v rámci akcie Mýtnik III z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v auguste v rámci akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Medzi obvinenými boli okrem podnikateľa aj bývalá prezidentka Finančnej správy (FS) SR Lenka W. či bývalý štátny tajomník Radko K. Obvinený je aj bývalý šéf FS František I.

Miroslav Výboh odmieta vznesené obvinenia. Korupčná kauza Mýtnik sa týka utajovaných zmlúv na finančnej správe za niekoľko desiatok miliónov eur.

Zdroj: TASR

Komentáre