Mladý Košičan hospitalizovaný v UNLP bol prepustený do domácej liečby

KošiceKoronavírus

Nemocnici chýbajú napríklad ochranné štíty.

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach včera (24.3.) prepustila do domácej liečby 26-ročného pacienta, ktorý bol nakazený novým koronavírusom. Košičan bol v UNLP hospitalizovaný od 7. marca po tom, ako sa vrátil z Francúzska. „Mladý pacient mal dvakrát po sebe negatívny test na prítomnosť ochorenia COVID-19,“ informovala hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Ako uviedol hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača, vzhľadom na to, že infikovaný muž po dovolenke navštívil zdravotnícke zariadenie a neprišiel na pracovisko, nedošlo k ohrozeniu zdravia ostatných zamestnancov.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V UNLP je hospitalizovaná žena, ktorá bola doposiaľ v domácej izolácii. „Ďalšiu ženu sme hospitalizovali počas uplynulého víkendu, bola v domácej liečbe a jej zdravotný stav sa zhoršil. Momentálne je stabilizovaná a má sa lepšie,“ konkretizovala Vaněková.

UNLP má momentálne k dispozícii 28 pľúcnych ventilácií a 10 na neinvazívnu liečbu. Vaněková povedala, že spolu s osobnými ochrannými pracovnými pomôckami (OOPP) sa snažia získať ďalšie:

„Momentálne stále disponujeme relatívne dostatočným množstvom väčšiny OOPP. Niektoré, ako napríklad ochranné štíty, na sklade chýbajú. Čo sa týka miest na JIS, momentálne ich máme vyhradených dvanásť s možnosťou tento počet navýšiť.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre