Mladý Košičan vymyslel aplikáciu, ktorá má pomôcť odhaliť problémy s chrbticou

KošiceSpravodajstvo

Tvorcovia aplikácie sa už koncom týždňa majú stretnúť so zástupcami Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Ministerstvom zdravotníctva.

Diagnostikovať problémy chrbtice bude už o niekoľko týždňov možné aj pomocou mobilnej aplikácie, ktorá bude ľahko prístupná širokej verejnosti. Inovatívny spôsob liečenia vytvoril študent strednej zdravotníckej školy v Košiciach. Patrik Konrády prišiel s návrhom aplikácie, ktorá odhalí problém s chrbticou prostredníctvom diagnostiky pohybového aparátu priamo v telefóne.

„Ide o mobilnú aplikáciu pre Android a iOS, v ktorej si užívateľ odfotí svoju postavu. Potrebuje k tomu biele pozadie – stenu alebo plátno, mobil musí byť vo vodorovnej polohe, kolmo na zem. Aplikácia vyhodnotí fotografiu a v prípade potreby odporučí najbližšieho terapeuta, ktorý mu vie pomôcť s jeho problémom,“ povedal o aplikácii jej autor.

Foto
Patrik Konrády prišiel s návrhom aplikácie, ktorá odhalí problém s chrbticou priamo v telefóne

Konrády dodáva, že využitie aplikácie by chcel presadiť najmä v školách a nemocniciach, kde sa študenti učia a stretávajú s problémami chrbtice. Už aj pri samotnom testovaní aplikácie sa podarilo odhaliť u detí zdravotné komplikácie.

„V dnešnej dobe máme aplikácie na čokoľvek, na diagnostiku postúry a vyhľadanie terapeuta tu doteraz nebola. Naša aplikácia by mala uľahčiť prácu terapeutov. V rámci mojej súkromnej praxe pomáham v jednej škôlke, kde mám na starosti 50 detí a vďaka našej aplikácii sme vyhodnotili, že  tri deti z nich mali nábeh na skoliózu,“ dodal Konrády.

Foto
Aplikácia na základe poskytnutých informácii a fotografie okáže diagnostikovať problémy s chrbticou

Aplikácia bude pre užívateľov voľné dostupná bez poplatkov. Jej tvorcovia sa už koncom týždňa majú stretnúť so zástupcami Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Ministerstvom zdravotníctva, kde majú spoločne prerokovať podmienky jej používania a využitia v praxi, vrátane finančných kompenzácií.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre