Moderné detské ihriská na Zápotockého ulici a Pavlovičovom námestí v Prešove slúžia verejnosti

PrešovSpravodajstvo

Staré herné prvky nahradili nové.

V metropole Šariša pribudli ďalšie moderné detské ihriská, konkrétne vo vnútroblokoch na Zápotockého ulici a Pavlovičovom námestí. Staré kovové preliezačky na Zápotockého ulici boli kompletne demontované. Zároveň bol odstránený aj betónový obrubník, čím vznikol priestor pre moderné detské ihrisko.

„Pri realizácii investícií v meste Prešov nezabúdame ani na našich najmenších obyvateľov, a preto aj v tomto roku pokračujeme v budovaní detských ihrísk. Jednotlivé herné prvky sú nielen modernejšie a bezpečnejšie pre deti, ale stávajú sa aj estetickou súčasťou vnútroblokov,“ povedala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Hovorca radnice Vladimír Tomek spresnil, že jeden z projektov sa realizoval vo vnútrobloku na Zápotockého ulici č. 14 – 18:

„Pribudla pružinová hojdačka pre jedno dieťa, dva kusy kompaktného piknikového sedenia pozostávajúceho z troch stoličiek a jedného stolíka (slúžiace na herné a oddychové aktivity), závesná hojdačka, dvojitá závesná hojdačka pre dve osoby, šmýkačka pre spoločnú hru piatich detí, kolotoč pre štyri osoby, zostava pre rôzne herné aktivity detí a pieskovisko so 400 milimetrovou vrstvou piesku. Celú plochu ihriska tvorí nová dopadová plocha z liatej gumy,“ uviedol Tomek s tým, že tento projekt bol vyčíslený na vyše 45-tisíc eur.

Foto
V metropole Šariša pribudli ďalšie moderné detské ihriská / Mesto Prešov

Na Pavlovičovom námestí č. 39 – 45 bolo po výmene podložia dobudované nové detské ihrisko za viac ako 18-tisíc eur, čo potvrdil aj Tomek:

„Pribudli tu dva kusy kompaktného piknikového sedenia pozostávajúceho z troch stoličiek a jedného stolíka (slúžiace na herné a oddychové aktivity), šmýkačka, hojdačka pre jednu osobu, hojdačka pre dve osoby, detská lezecká stena a pieskovisko so 400 milimetrovou vrstvou piesku. Celú plochu ihriska tvorí nová dopadová plocha z liatej gumy.“

Komentáre