Modernizácia zimného štadióna v Prešove napreduje

PrešovSpravodajstvo

Druhá etapa je v štádiu príprav.

Oprava prešovskej Ice Arény pokračuje aj v týchto dňoch. S rekonštrukciou sa začalo v roku 2018, kedy sa štadión na dlhú dobu uzavrel pre divákov. Práce sú rozdelené do dvoch etáp, pričom prvá z nich bola ukončená v roku 2020. Jednou z priorít štadióna, ktorá potrebovala opravu, bola predovšetkým strecha, pričom rekonštrukcia bola najmä kvôli jej tvaru náročná.

Vo všetkých sektoroch pribudli nové sedadlá. Na štadióne sa nachádzajú aj turnikety, ktoré boli vybavené novým softvérom a hardvérom s nadstavbou na skenovanie vstupeniek. Pribudol tu aj nový kamerový systém s videorozhodcom, údžbou prešlo vykurovanie časti priestorov a spustená do prevádzky bola aj kompletná infraštruktúra. Osadené je aj nové osvetlenie, zrekonštruované sú aj chodníky z východnej strany objektu a vonkajšie verejné osvetlenie. Úpravou prešlo aj parkovisko a zrevitalizovali sa aj plochy zelene,“ konkretizoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Foto
Oprava prešovskej Ice Arény pokračuje aj v týchto dňoch / KOŠICE ONLINE

Práce druhej etapy sú podľa primátorky Andrey Turčanovej v štádiu príprav, pričom finančné dotácie boli odobrené:

„Máme schválenú dotáciu z Prešovského samosprávneho kraja, schválené spolufinancovanie na kocku, takže momentálne pripravujeme zadanie na projekt na uchytenie kocky a súťaž na kocku. Verím, že v najbližších žiadostiach, keď to bude možné, sa znova budeme uchádzať o podporu vzduchotechniky, lebo ak aj bude kocka zavesená, tá vzduchotechnika bude nevyhnutná, aby vlastne veľmi skoro neodišla. Vlhkosť nad štadiónom je vysoká, a to je to, čo potrebujeme riešiť najviac.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre