Moskva sa ocitla pod snehom

SvetSpravodajstvo

Chladné počasie a nárazy vetra by mali pretrvávať aj v najbližších dňoch.

Ruskú metropolu zasiahlo intenzívne sneženie. Meteorológ Michail Leus uviedol, že 12-centimetrová nádielka lámala rekordy. V Moskve a rovnomennej oblasti kvôli snehu spadlo zhruba 200 stromov. Nepriaznivé počasie poškodilo elektrické vedenie, kvôli čomu boli v zhruba 50 dedinách Moskovskej oblasti prerušené dodávky energie. Vo viacerých úsekoch sa tvorili kolóny, v ktorých uviazli cestujúci.

Foto
Ruskú metropolu zasiahlo intenzívne sneženie / TASR

Niektoré letiská dočasne pozastavili lety. Tamojšie úrady vydali oranžový stupeň varovania pred počasím, čo je druhý najvyšší stupeň. Chladné počasie a nárazy vetra by mali podľa meteorológov pretrvávať aj v najbližších dňoch. 

Do rána sa v hlavnom meste vytvorila snehová pokrývka s výškou 12 centimetrov. Je to tretí rekord za tento deň. Nikdy predtým nezažila Moskva 27. apríla toľko snehu. Predchádzajúci rekord viažuci sa k tomuto dňu bol 10 centimetrov a držal sa 55 rokov,“ povedal Leus.

Mestská meteorologická stanica na Všeruskom výstavisku (VDNCh) spresnila, že v Moskve uplynulú noc spadlo 16 milimetrov zrážok, čím bol prekonaný denný zrážkový rekord z roku 1880, kedy bolo nameraných 14,7 milimetra.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre