Most v dezolátnom stave na Furči dostane nový vzhľad

KošiceSpravodajstvo

Kvôli rekonštrukčným prácam bude čiastočne obmedzená aj doprava.

Most v mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov, ktorý sa nachádza medzi Poštou 22 a Poliklinikou Východ, čaká kompletná rekonštrukcia. Vzhľadom na jeho súčasný stav je už nevyhnutná aj podľa starostu.

„Je to zhruba 40-ročný most, ktorý si túto opravu samozrejme vyžaduje. Na jednotlivých spojoch sa pravidelne drolí asfalt, sú tam pravidelné výtlky a do tohto mostného telesa aj zateká. Čiže aj z týchto dôvodov je potrebné, aby došlo už postupne k celej rekonštrukcii tohto mostu,“ uviedol starosta mestskej časti Dargovských hrdinov Jozef Andrejčák.

Foto
S opravami začnú už v auguste / TV KOSICE

Ako dodal, v rámci rekonštrukcii mosta budú osadené aj zvodidlá na chodníku, ktorý je na moste, vrátane chodníka od Pošty 22 a smerom k Poliklinike Východ. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa stavby. Ten by mal s prácami začať už začiatkom augusta.

„Bola spracovaná projektová dokumentácia a vybavené všetky potrebné povolenia. Ak dôjde k podpisu zmluvy a k tejto rekonštrukcii, tak plánovaný koniec je november tohto roka. Finančne to bude pokryté z vlastných zdrojov a odhadovaná výška celej investície je 1,6 milióna eur,“ informovala hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

Podľa magistrátu bude doprava počas celej rekonštrukcie mosta čiastočne obmedzená a prejazdný bude iba jeden jazdný pruh.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre