Most v Nižných Ružbachoch sa opraví v dvoch etapách

VýchodSpravodajstvo

Práce by mali byť hotové budúci rok.

Do mesiaca by sa malo začať s obnovou mosta na ceste v katastrálnom území Nižné Ružbachy za Podolíncom. Slovenská správa ciest už podpísala zmluvu so zhotoviteľom stavebných prác. Projekt bol vyčíslený na viac ako 2,3 milióna eur.

Stav mosta, ktorý vedie ponad jednokoľajovú železničnú trať spájajúcu Starú Ľubovňu s Podolíncom, bol už pred siedmimi rokmi vyhodnotený ako zlý. Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia priľahlých úsekov cesty v celkovej dĺžke 170 metrov. Práce sa budú týkať mostného zvršku a nosnej konštrukcie, pričom osadené budú aj bezpečnostné prvky – zábradlia či zvodidlá.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Naplánovaná je aj sanácia spodnej stavby a spomínaná úprava vozovky. Zhotoviteľ má na práce osem mesiacov, do tohto obdobia sa však nezapočítava zimné obdobie, teda od 1. decembra do 1. marca.

Oprava mostného objektu sa bude realizovať v dvoch etapách. V rámci prvej sa upraví most a cesta na ľavej strane, v druhej etape na pravej strane. Cestná premávka bude riadená dočasným dopravným značením.

Cesta tvorí dôležitú spojnicu v smere sever-juh na trase Mníšek nad Popradom, štátna hranica s Poľskom, Stará Ľubovňa a Poprad. V danom území tvorí základný dopravný systém.

 

Zdroj: SITA

Komentáre