Mostovka Ozbrojených síl bude v obci Zubné tak dlho, ako to bude potrebné

VýchodSpravodajstvo

Profesionálni vojaci pomáhajú naďalej aj v obci Pichne, ktorá bola v uplynulých dňoch tiež zasiahnutá prívalovými vlnami dažďa.

Viaceré slovenské obce sa pomaly spamätávajú z intenzívnych dažďov a záplav. Príslušníci Ozbrojených síl SR v obci Zubné v okrese Humenné včera zabezpečili náhradné premostenie, ktoré zastúpi strhnutý most a opäť spojí časti obce. Mostovka Ozbrojených síl SR bude v obci tak dlho, ako to bude potrebné.

„Naši vojaci odvádzajú v rámci domáceho krízového manažmentu úžasnú prácu. Potvrdzujú, že sú pripravení pomáhať všade, kde je to potrebné. Za ich nasadenie im patrí úprimná vďaka, ktorú prejavili aj samotní obyvatelia obce Zubné,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Foto
Dočasná mostovka, ktorú nainštalovali špecialisti Pozemných síl OS SR pomocou mostného tanku MT-55A na náhradné premostenie / TASR

Naď sa tiež poďakoval za rýchlu súčinnosť všetkým zúčastneným zložkám a inštitúciám, vďaka ktorým bolo možné mostný tank MT-55A a mostovku prepraviť do obce Zubné po záplavách.

„Naozaj, srdečná vďaka Slovenskej správe ciest, Železniciam Slovenskej republiky a osobitne ministrovi dopravy a výstavby SR Andrejovi Doležalovi. Takto by mala vyzerať spolupráca medzi členmi vlády pri konkrétnej a rýchlej pomoci občanom, ktorí sa ocitnú v núdzi,“ uviedol Naď.

Dodal, že išlo o náročnú prepravu najmä vzhľadom na rozsah prepravovanej techniky, ktorá vážila 70 ton a pre ťažko dostupný terén. Profesionálni vojaci pomáhajú naďalej aj v obci Pichne, ktorá bola v uplynulých dňoch tiež zasiahnutá prívalovými vlnami dažďa.

 

Zdroj: SITA

Komentáre