Mowinckelová zvíťazila v super-G v Cortine d'Ampezzo

SvetŠport

Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová zvíťazila v nedeľňajšom super-G prebiehajúcej sezóny Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo. Pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou mala v cieli náskok 30 stotín sekundy a pódium doplnila domáca lyžiarka Marta Bassinová (+0,47). Mowinckelová sa dostala do vedenia celkového poradia v disciplíne.

Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová sa teší v cieli / TASR

Tridsaťročná Nórka si pripísala len tretí triumf v kariére a prvý od vlaňajšieho super-G vo francúzskom Meribeli. O priebežné vedenie prišla Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila až jedenáste miesto s mankom 84 stotín sekundy. Momentálne figuruje na treťom mieste za Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá bola v Cortine štvrtá a pódium jej ušlo len o 0,03 s. Líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová z USA skončila siedma (+0,62).

Mowinckelová predviedla kvalitnú jazdu a v náročných pasážach dokázala udržať rýchlosť. Blysla sa najlepším časom v druhom a treťom sektore a žiadna zo súperiek sa k nej nedokázala výraznejšie priblížiť. "Zdalo sa mi, že som miestami pomalá a strácam čas i kontrolu nad lyžami. V cieli som bola veľmi prekvapená a šťastná," uviedla víťazka v rozhovore pre televíziu Eurosport.

V talianskom stredisku sa konali okrem super-G aj dva zjazdy. Piatkový, v ktorom triumfovala Goggiová, bol náhradou za zrušené preteky v St. Antone. V sobotnom si pripísala prvý triumf po vyše štyroch rokoch Slovinka Ilka Štuhecová.