Možného čaká prestížny zápas v Düsseldorfe

KošiceŠport

Košického kickboxera Tomáša Možného čaká už túto sobotu piaty zápas v rámci prestížnej Glory. V rámci galavečera v nemeckom Düsseldorfe nastúpi proti aktuálnej chorvátskej jednotke Antoniovi Plazibatovi.

Foto
Tomáš Možný / KOŠICE ONLINE

„Antonio predstavuje veľmi šikovného borca, ktorého mám nasledovaného. Viem, čo ma čaká a snažil som sa pripraviť na jeho chyby. S trénermi sme si stanovili jasnú taktiku a už to iba doviesť do víťazného konca,“ usmieva 202-centimetrov vysoký Košičan, ktorý bude mať v porovnaní s Plazibatom výškovú výhodu šiestich centimetrov. „Som trochu vyšší a mám dlhšie ruky. Nie je to však výrazný rozdiel. Ako sa u nás hovorí, je to taký „puncher“, ktorý robí málo kombinácií, ale udiera veľmi tvrdo. Pamätám si ho ešte zo svojho reprezentačného obdobia, keď reprezentoval Chorvátsko.“

Paradoxom je, že práve Plazibat zastúpil za 28-ročného člena klubu Body Gym Poprad počas júnového galavečera Glory v Paríži.

Mal som tam vtedy súperiť s Francúzom Mahieddinom, no praskol mi bubienok v uchu. Tento zápas som teda zrušil a nahradil ma práve Plazibat. Bola to jeho premiéra v Glory a zápas vyhral,“ uviedol Možný, ktorého posledný zápas prebehol ešte v decembri. „Aj preto som hladný po boji a teším sa na zápas. Určite tam nejdem prehrať! Už pred tým zranením som trénoval päť mesiacov a teraz mám za sebou trojmesačnú prípravu. Dal som do toho všetok svoj voľný čas i peniaze a tak tam idem odovzdať sto percent.“

V rámci prípravy absolvoval náš najlepší kickboxer sparring v Holandsku a posledné obdobie strávil v Prahe.

„Cestoval som tam pravidelne na série tréningov a pripravoval som sa spoločne s legendou kickboxu Ondřejom „Spejblom“ Hutníkom. Veľmi mi to pomohlo, pretože hľadať na Slovensku sparinga pre moju výšku a váhu je naozaj náročné,“ pousmial sa Tomáš Možný.

V rámci federácie Glory vyrovnanú bilanciu 2-2. Sám si tak dobre uvedomuje, že každý zápas hrá z pohľadu zotrvania v prestížnej lige veľkú rolu.

„Je to presne tak a v každom zápase bojujem o svoju kariéru. Momentálne mám zmluvu, ale obvykle to funguje tak, že porazených kopnú do zadku. Stále totiž prúdia noví borci. Ja mám našťastie dvojročný kontrakt na päť až sedem zápasov. Určite však nechcem prehrať, pretože ide o najväčšiu federáciu kickboxu a každým zápasom si budujem meno,“ upozornil Možný.

V rámci celej profesionálnej kariéry vyhral Možný 20 zápasov pri ôsmich prehrách a jednej remíze.

autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre